Windows İçin En İyi Ücretsiz Video İzleme Programları

Ücretsiz en iyi video izleme programları listesinde Windows ile gelen video oynatıcıdan memnun olmayanlar için gelişmiş video oynatıcıları bir arada topladık.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Video İzleme Programları

Ücretsiz en iyi video izleme programları listesinde Windows ile gelen video oynatıcıdan memnun olmayanlar için gelişmiş video oynatıcıları bir arada topladık.

Windows ile önyüklü gelen video oynatıcıdan memnun değilseniz özellikle altyazılı filmleri dilediğiniz biçimde izlemenize izin veren bu programlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Popüler tüm video formatlarını destekleyen, modern ve kullanıcı dostu arayüzleriyle her seviyede Windows kullanıcısına hitap eden en iyi video izleme programlarını bir arada bulabileceğiniz listede programlar direkt indirme bağlantıları ile sunulmaktadır. Hızlıca ve güvenle bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows İçin Video İzleme Programları Listesi

  • VLC Media Player
  • GOM Player
  • BSPlayer
  • KMPlayer
  • PotPlayer
  • DAPlayer
  • Splash Lite
  • SMPlayer
  • UMPlayer
  • Wondershare Player

Windows'ta kullanılabilecek en iyi video izleme programları bunlarla sınırlıdır. Peki, aralarından hangisi kullanılmalıdır? Buna sizin karar vermeniz için aşağıda programların özelliklerini, üstünlüklerini sıraladık.

1. VLC Media Player

VLC Media Player, Windows işletim sistemi genelinde en popüler ücretsiz video oynatıcılarından biridir. Program tamamen ücretsizdir ve ek yazılım indirme şartı koşmadan size bütün video formatlarını inceleme olanağı tanır.

Program, eklentilerle desteklenmektedir. Bu da sınırlılıkların tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmektedir. Eklentiler sayesinde dijital yayın hizmetleri ile entegrasyon mümkün hâle gelmektedir. VLC Media Player'ı bu hizmetlerin yanı sıra diğer programlarla da entegre etmek mümkündür.

Bir videonun sesi eğer yok denecek kadar azsa kullanıcı, indirme işlemi tamamlandıktan sonra videonun sesini manuel olarak %200'e kadar arttırabilir.

2. GOM Player

GOM Player'ın sade bir arayüzü bulunmaktadır fakat kullanış açısından sanıldığı kadar kolay değildir. Özellik bakımından her ne kadar geniş bir yelpaze sunmakta olsa da ses ve video ayarlarına ulaşmak bile zahmetli olabilmektedir.

Program, daha önce kullanmayanlar için bu gibi nedenlerle zorlayıcı olabilir fakat bir kere alıştığınız zaman sunduğu avantajlar sayesinde bu tür eksilerini bir kenarda bırakabilirsiniz.

3. BSPlayer

BSPlayer, gelişmiş özelliklerle birlikte gelen hızlı bir video oynatıcısıdır. AVI, MPEG, WAV, MP3, MKV gibi birçok görüntü ve ses dosyasını oynatabilmektedir. Türkçe desteğe sahip olan bu program en çok hafif olması, bilgisayarda az yer kaplaması gibi nedenlerle tercih edilmektedir.

4. KMPlayer

KMPlayer, bilgisayar kullanıcılarının her türlü ses ve video dosyasını sorunsuz bir şekilde açmasına olanak tanıyan gelişmiş bir video oynatıcısıdır.

Bu program sayesinde videoları 8K, 4K gibi yüksek kalitelerde izleyebilir, tüm video formatını açabilir, YouTube bağlantısını girip doğrudan program üzerinden video izleyebilir, hareketli görüntüleri GIF formatında kaydedebilirsiniz.

5. PotPlayer

PotPlayer, popüler altyazı formatlarını destekleyen, tüm video formatlarını açmanıza yardımcı olan bir programdır. Videoları sorunsuz, akıcı şekilde oynatmak için tercih edebileceğiniz programda farklı ses kartlarını kullanabilir, videoları hem ses hem görüntü bakımından hiçbir sorun yaşamadan izleyebilirsiniz.

6. DAPlayer

En iyi video izleme programları arasında kullanım kolaylığı ile öne çıkan program, 100'ü aşkın ses codec'ini, 300'ü aşkın video codec'ini desteklemektedir. Böylece ekstra codec paketine ihtiyaç duymadan hemen hemen her türlü video ve ses dosyasını DAPlayer'da görüntüleyebilirsiniz.

7. Splash Lite

Yüksek çözünürlükteki videoları akıcı şekilde oynatacak bir program arıyorsanız Splash Lite'ı tercih edebilirsiniz. Sade ve şık tasarımı ile diğer video oynatıcılarından ayrılan program, codec paketleriyle de uğraşmanızı gerektirmemektedir.

8. SMPlayer

AVI, MOV, MPEG, MKV, FLV, MP4 gibi formatları destekleyen SMPlayer, başka bir ücretsiz medya oynatıcısıdır. Programın kullanıcı dostu bir arayüzü mevcuttur. Tema desteği sayesinde arayüzü özelleştirmek mümkün kılınmıştır. Otomatik altyazı arama gibi pek çok gelişmiş özelliğe de sahiptir.

9. UMPlayer

Universal Media Player olarak da bilinen UMPlayer, açık kaynaklı bir medya oynatıcısıdır. Program, zarar görmüş medya dosyalarının büyük bir kısmını çalıştırması ile ünlüdür. Çapraz platform desteği de sunan programı Windows'un yanı sıra MacOS, Linux gibi işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

10. Wondershare Player

Wondershare Player, herhangi bir donma, kasma yaşanmadan video izleyebileceğiniz harika bir programdır.

HD ve standart videoları oynatma olanağı tanıyan medya oynatıcısında videoları izlerken ekran görüntüsü alabilir, oynatma listesi oluşturabilir, video sona erdikten sonra bilgisayarı otomatik kapatmaya ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

GOM Player

GOM Player

GOM Player İndir: Popüler video ve medya dosyalarının tamamını bilgisayarlarınız üzerinde oynatabileceğiniz ücretsiz bir medya oynatıcısıdır.

ÜCRETSİZ
VLC Media Player

VLC Media Player

VLC Media Player açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve tamamen ücretsiz olarak dağıtılan gelişmiş bir medya oynatıcıdır.

ÜCRETSİZ
KMPlayer

KMPlayer

KMPlayer, tüm video ve ses formatlarını oynatabilen gelişmiş ve ücretsiz medya oynatıcıdır.

ÜCRETSİZ
BSPlayer

BSPlayer

BSPlayer, gelişmiş özelliklerle donatılmış güçlü ve hızlı bir video oynatıcı.

ÜCRETSİZ
PotPlayer

PotPlayer

PotPlayer hem hafif yapısı hem de geniş video formatı desteğiyle en kullanışlı video izleme programları arasında yer alıyor.

ÜCRETSİZ
Splash Lite

Splash Lite

Yüksek çözünürlüklü videoları en iyi kalitede, akıcı bir şekilde izlemek için yararlanabileceğiniz Splash Lite şık bir arayüze sahip.

ÜCRETSİZ
DAPlayer

DAPlayer

Hızlı, güçlü, kaliteli, ücretsiz, alt yazı desteği olan ve neredeyse her tür ses ve video formatını destekleyen bir medya oynatıcı.

ÜCRETSİZ
SMPlayer

SMPlayer

SMPlayer video oynatıcısı sayesinde tüm formatlardaki videoları kolayca açabilir, altyazı bulma gibi gelişmiş fonksiyonlardan da faydalanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Wondershare Player

Wondershare Player

Wondershare Player kullanımı kolay ve güçlü bir evrensel video oynatıcıdır.

ÜCRETSİZ
UMPlayer

UMPlayer

Universal Media Player tüm popüler ses ve video formatlarını çalıştırabilen açık kaynak bir medya oynatıcı.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR