UMPlayer

UMPlayer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 67,205
  • DOSYA BOYUTU 0.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici UMPlayer

Universal Media Player tüm popüler ses ve video formatlarını çalıştırabilen açık kaynak bir medya oynatıcı.

Universal Media Player veya bilinen kısa adıyla UMPlayer açık kaynak olarak geliştirilmiş bir medya oynatıcı. En yeni codec dosyalarını okuma konusunda iddialı olan UMPlayer eksik ve zarar görmüş medya dosyalarını dahi çalıştırabiliyor.

UMPLayer çapraz platform desteği sunuyor. Yani hem Windows, hem Mac, hem de Linux işletim sistemlerinde çalışıyor. Ses CD'leri, DVD ve VCD'ler, TV/Radyo kartları, Youtube ve SHOUTcast radyo stream dosyaları UMPlayer ile çalıştırılabilir. Özellikleri bakımından yenilikçi bir yapıda olan program 270'den fazla video ve ses codec dosyasını destekleyerek hemen hemen bilinen tüm medya formatlarını destekliyor.

UMPLayer'ın desteklediği başlıca formatlar arasında AAC, AC3, ASF, AVI, DIVX, FLV, H.263, Matroska, MOV, MP3, MP4, MPEG, OGG, QT, RealMedia, VOB, Vorbis, WAV, WMA, WMV ve XVID var. UMPlayer teması değiştirilebilen basit bir arayüze sahip. Altyazı araması, ses ve altyazı senkronlama, Youtube oynatıcı ve kaydedici benzeri araçlar programın ekstra özellikleri arasında.