Imperia Online (winphone)

Imperia Online

Imperia Online
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Imperia Online, dünya genelinde 20 milyondan fazla oyuncusu bulunan popüler ve ücretsiz online ortaçağ strateji oyunu.

Imperia Online, son zamanlarda farklı türde kaliteli yapımlarla karşımıza çıkan Game Troopers’ın imzasını taşıyan online oynadığınızda keyif alacağınız çok oyunculu bir ortaçağ strateji oyunu. Gerçekten detaylı ve kaliteli hazırlanmış görseller ve savaş havasına sokan etkileyici müziklere sahip oyunda dünya genelinde insanlarla savaşma veya onlarla güçlerinizi birleştirme şansına da sahipsiniz.

Imperia Online aslında yeni bir oyun değil; 2005 yılında internet tarayıcıları üzerinden oynanabilen bir askeri strateji oyunu ve dünya çapında 20 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor. Uzun süre sonra mobil platformda da farklı geliştiriciler tarafından karşımıza çıkıyor. Windows Phone tarafında son zamanlarda popüler yapımları Windows Phone’a taşıyan Game Troopers tarafından geliştirilen popüler strateji oyunu daha önce de dediğim üzere ortaçağda geçiyor. Hiçbir teknolojik aletin bulunmadığı, insanların binbir zorlukla yaşamını sürdükleri bir döneme gidiyoruz.

XBOX desteğiyle gelen çok oyunculu online strateji oyunu (mmo) Imperia Online’da amacımız arazileri fethedip güçlü bir imparatorluk haline gelmek. Eğittiğimiz askerlerimizden oluşan ordumuza komuta ederek yüzlerce savaşa katıldığımız oyuna ilk başladığımızda öğretici bölümüyle karşılaşıyoruz. İlk etapta kaynaklarımızı (odun, demir, taş ve altın) tanıyor ve onları nasıl kullanacağımız öğreniyoruz. Oyunun Türkçe olmasından dolayı öğrenim bölümünü kolaylıkla tamamlayabileceğinizi düşünüyorum. Oyunun ilerleyişini gösteren bu bölüm sonrasında kendi stratejilerimizi uygulamaya başlayabiliyoruz.

Oyunda savaşlarda tek başımıza bulunabildiğimiz gibi büyük zaferler kazanarak rütbesini artırmış diğer oyuncularla birlik olma başka bir deyişle ittifak kurma şansına sahibiz. Tabii ki oyunun başında hiç savaş kazanmadığımızdan bizimle bir olup savaşmaya hazır ittifak bulmak güç ancak sonrasında düşman ordularını daha hızlı geri püskürtmek ve üslerini dağıtmak için kesinlikle oyunun bu seçeneğini kullanmanızı öneririm.

YORUMLAR