Ahsar 1 (Android)

Ahsar

1
Ahsar
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ahsar, Twitter'a oldukça benzeyen tamamen yerli bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Ahsar, Android’li telefonunuzda kullanabileceğiniz tamamen Türk girişimciler tarafından hazırlanmış bir sosyal ağ uygulamasıdır. Kısa sürede 600.000’in üzerinde kullanıcıya ulaşmayı başaran Ahsar, tamamen ücretsiz ve Türkçe.

Osmanlıca “çok kısa, muhtasar, özet” anlamlarına gelen Ahsar, yapısı itibariyle mikro-blog sitesi Twitter’a oldukça benziyor. Fikirlerinizi özgürce ifade edebildiğiniz bir platform olan Ahsar, tıpki Twitter gibi ilginizi çeken kişi ve kurumları takibinize almanıza, onlarca etkileşime geçmenize, takip ettiğiniz konularda hakkında olan bitenden anında haberdar olmanızı sağlıyor. Sizi rahatsız eden kullanıcıları spam olarak işaretlemeniz mümkün. Önemli kişi ve kuruluşların resmi hesaplarını bulmanızı kolaylaştıran ve sahte hesaplardan uzak durmamızı sağlayan “Onaylanmış Hesap” sistemi bu uygulama da menvcut. Onaylanmış hesaplar mavi simge ile, onaylanma aşamasında olan hesaplar da turuncu simge ile gösteriliyor. Güvenlik kısmında da herhangi bir eksiği bulunmayan uygulamada 160 karakter sınırı bulunuyor.

“Tüy kadar hafif” sloganı ile kullanıcıların karşısına çıkan Ahsar, yeni bir uygulama olduğu için tahmin edeceğiniz üzere birçok eksiklik içeriyor. Ancak bu haliyle bile şu anda 600.000 kullanıcıya ulaşmış durumda ve kullanan sayısı hıza artıyor. Eğer uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunmak veya ekipte yer almak istiyorsanız [email protected] adresinden iletişime geçebiliyorsunuz.

YORUMLAR