Find Face

Find Face
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Find Face, tanımadığınız kişilerin sosyal medya hesaplarını bulabilen bir uygulamadır.

Find Face, Android telefon ve tabletler üzerinden çalışan ve tanımadığınız kişilerin sosyal medya hesaplarını bulmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Ruslar tarafından geliştirilen uygulama, şimdilik sdaece Rusça destek sunuyor. Temelde ise yolda gördüğünüz birinin fotoğrafını çektiğinizde, onun sosyal medya hesaplarını bulmanızı sağlıyor. Bunun için onlarca farklı yüz tanıma algoritmasını içinde barındıran uygulama, geliştirildiği ilk günlerde %70 başarı oranını da yakalamayı başarmış durumda. İlerleyen günlerde ise bu oranın daha da yukarılara çıkacağı düşünülüyor.

Beraberinde birçok etik sorunu getirse de, uygulamanın karşı cinsle etkileşime geçmekten başka artıları da bulunuyor. Uygulamayla birlikte adını hatırlayamadığınız ilkokul arkadaşlarınızı ve bir yerde tanışıp, sonradan ismini unuttuğunuz kişileri böylece bulma şansı da yakalayabiliyorsunuz. Şimdilik 500.000 kişiden fazla kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, ilerleyen günlerde bahsi geçen etik sorunları aşabilirse, oldukça popüler olmaya aday.