Flying Numbers

Flying Numbers
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Flying Numbers, çocukların mutlaka oynaması gereken hız ve beceriye dayanan eğitici bir oyundur.

Flying Numbers, çocukların mutlaka oynaması gereken eğitici oyunlar arasında yer alıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tablet kullanan bir ebeveynseniz çocuğunuzun matematiksel zekasının gelişimi için bu oyunu cihazınızda kesinlikle barındırmalısınız. Zira oyun sırasında yapılan işlemler hız ve beceri gerektiriyor. Doğal olarak Flying Numbers oyunu çocuğunuzun düzenli beyin egzersizi yapmasına olanak tanıyor.

Oyun bir Türk geliştirici tarafından piyasaya sürüldü. Kısa süre oynadığınızda sizi bile bağımlısı yapabilecek nitelikte bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Basit oynanışa sahip olmasının yanında güzel grafikleriyle de dikkat çeken oyun matematikte sıkça kullandığımız dört işleme dayanıyor. Balonların üzerinde sayılar var ve aşağıdan yukarıya doğru ilerliyorlar.

Oynanışa biraz daha yakından bakalım. Balonların üzerindeki sayılar aşağıdan yukarıya doğru kısa sürede çıkıyorlar. Dolayısıyla oyuna başlar başlamaz bir an önce konsantre olmalısınız. Sağ üst köşede dört işlem sonucunda bulmanız gereken sayıyı göreceksiniz. Amacımız balonların üzerindeki sayıların toplamından, çıkarmasından, çarpmasından ya da bölmesinden bu sayıya ulaşmak olacak. Tabi bu sandığınız kadar kolay değil. Ekranın en altında sizden istediği işlemleri göreceksiniz. 3 farklı işlem sonunda (karışık olabilir) sağ üst köşedeki sayıyı en kısa sürede bulmalısınız. Zira balonlar kısa sürede yükseliyor demiştik, hızlı düşünme kabiliyetiniz ne kadar iyiyse o kadar başarılı olursunuz.

Çocuğunuzun kişisel gelişimini düşünüyorsanız ya da sizler beyin egzersizi yapmak adına bir oyun arıyorsanız Flying Numbers'ı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Şiddet içeren oyunların aksine çocuklarınız bu oyunu daha çok seveceklerdir. Denemenizi mutlaka öneririm.

YORUMLAR