Hellraid: The Escape (Android)

Hellraid: The Escape

Hellraid: The Escape
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hellraid: The Escape gerilim ve maceranın bulmaca oynanışıyla geliştirildiği, görselleri ve atmosferiyle ilgi çeken, mobilde Unreal Engine 3 oyun motoruyla yapılmış bir oyundur.

Mobilde ilginizi çekebilecek gerçek bir oyun deneyimi mi arıyorsunuz? Zorlayıcı bulmacaların dört bir yana dizildiği, oyuun dünyasını istediğiniz gibi gezebildiğiniz, cehennemden gelen düşmanları akıl yoluyla alt edebileceğiniz bir maceraya hazır olun, Hellraid: The Escape en kötü kabuslarınızı mobil ortama taşıyor.

Hellraid, çıkışından itibaren birçok ülkede ilk 48 saat içerisinde Top 10 listelerine yerleşerek mobil oyun dünyasına nam salmış bir macera oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Muhteşem grafikler oyunun bir mobil oyun olduğunu unutturarak sizi içine çekiyor. Hellraid'te hayatta kalabilmek zor, bulmacaları geçebilmek ve düşmanlarınızı atlatabilmek için akıllıca davranmalısınız. Oyunun first-person oynanışı atmosferin daha da kuvvetlenmesini sağlayarak sizi cehennemin derinliklerine çekecek, bulmacaların keskinliği mantığınız zorlayacak ve düşmanlarınızın gücü sabrınızı test edecek. Hellraid'e hoş geldiniz!

Hellraid'te karanlık sanatların ustası olan bir büyücü (Voldemort değil) baş kahramanımızın ruhunu ele geçirip zebanilerin korumalığını yaptığı lanetli topraklara hapsetmiş durumda. Oyuna başladığınızda kim olduğunuzu, ne için buraya geldiğinizi hatırlamasanız da ilerledikçe cevapları bulmaya, kimliğinizi keşfetmeye başlıyorsunuz. Hellraid'in hikaye anlatımı da görselleri kadar tatmin edici.

Oyunun genel özelliklerine şöyle bir bakacak olursak, zorlayıcı bulmacalarla ilerlemeye çalışıyor, düşmanınız olacak zebanilerle silahlarla değil aklınızla savaşıyorsunuz. Aslında bu da bir aksiyon oyunu için beklenmedik bir çıkış, hakkını vermek lazım. Gizemli hikayesi sayesinde gotik bir tema altında oyuna çabukça bağlanıyor, kullanımı rahat kontroller ve geniş dünyasıyla adeta gerçek bir bilgisayar oyunu oynuyor gibi hissediyorsunuz.

Hellraid'in HDMI desteği sayesinde oyunu televizyona da bağlayabiliyorsunuz. Grafiklerine bu kadar güvenen oyun, yapımı esnasında Unreal Engine 3 oyun motoruyla harmanlandığı için görüntü kalitesinden ödün vermiyor.

Oyunun en çok tartışılan noktalarından biri olan ücretli olmasına değinecek olursak Hellraid'in parasını kesinlikle hak ettiğini söyleyebilirim. Oyuna sürekli yeni güncellemeler ve düzeltmeler ücretsiz olarak geliyor, oyun içi herhangi bir eşya satın alma vb. durumlar yok. Sadece alırken ödeyeceğiniz parayla muhteşem bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz, aynı konsol veya bilgisayarlarınızda yaptığınız gibi.

Hellraid: The Escape kaliteli bir mobil oyun isteyen, aksiyon/macera türünü seven oyuncular için kaçırılmayacak derecede kaliteli bir oyun.

YORUMLAR