Keloğlan ve Çilli Tavuk

Keloğlan ve Çilli Tavuk
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Keloğlan ve Çilli Tavuk çocukların severek okuyabileceği masallar içeren bir uygulama.

Keloğlan ve Çilli Tavuk, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerimiz üzerinde kullanabileceğimiz bir masal uygulaması olarak dikkat çekiyor. Türk masal kültürünün önemli kahramalarından olan Keloğlan, özellikle çocuklara hitap eden bu uygulamada birbirinden sürükleyici maceralara atılıyor.

Pratik zekası ve masum karakteriyle öne çıkan Keloğlan hem masallarıyla hem de filmleriyle uzun yıllar boyunca ilgi görmüş karakterler arasında. Doğruluktan hiç şaşmayan Keloğlan bu uygulama ile birliktem obil cihazlarımıza geliyor ve bizlere benzersiz bir masal deneyimi yaşatıyor. Uygulamanın en önemli yanı sadece yazılar değil aynı zamanda fotoğraflar ve işitsel öğeler de içermesi. Kitap içerisinde yer alan seslendirmeler uygulamaya daha interaktif bir hava katıyor. Hatta kitaba dilersek seslendirmeleri bizzat ekleyebiliyoruz.

Uygulamanın çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için faydalı oalcağını düşünüyorum. Günümüzde çocuklar elektronik cihazlara epey ilgi duydukları için kitap okuma aktivitesini de mobil cihazlara taşımak akıllıca bir fikir. Çocuğunuz tablet veya akıllı telefonla ilgilenirken bir yandan da masal okuyabilir.

Eğlenceli bir masal okuma deneyimi sunan Keloğlan ve Çilli Tavuk, çocuğuna okuma alışkanlığı kazandırmak ve Türk kültürünün önemli simgelerinden olan Keloğlan'ı tanıtmak isteyen ebeveynlerin tercih etmesi gereken uygulamalardan biri.

YORUMLAR