Ortalama Hesapla 1.3 (Android)

Ortalama Hesapla

1.3
Ortalama Hesapla
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ders kredisi ve harf notunuzu girerek ortalamanızı hesaplayabilirsiniz.

Ortalama Hesapla uygulaması ile Android cihazlarınız üzerinden üniversite, lise ve ilköğretim seviyelerinden biri için ortalamalarınızı hesaplayabilirsiniz.

Ortalama hesaplama, hemen hemen her öğrencinin sıklıkla yaptığı bir eylem. Dönem sonlarına doğru hangi dersi hangi notla vereceğini merak edip sınav notlarını ve son sınavda almaları gereken notları hesaplamakla uğraşan öğrenciler için güzel bir haberimiz var. Sayılar arasında kaybolmamanız için sizin yerinize ortalama hesaplayan Ortalama Hesapla uygulaması ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için kolaylık sağlıyor. İlköğretim ve lise için ortalama hesaplamanın zor olduğunu düşünmüyorum. Ancak, üniversitede işin içine harf notları da girince durum biraz karmaşık hale gelebiliyor.

Biraz önce bahsettiğimiz nedenden dolayı isterseniz üniversite ortalama hesaplamasına değinelim. Uygulamayı başlattığınızda Üniversite butonuna tıkladıktan sonra Devlet veya Özel Üniversite seçimini yapmanız gerekiyor. Devlet üniversitesi seçeneğinde harfli not sistemindeki AA, BA, BB şeklindeki sistem kullanılıyor. Özel üniversite seçeneğinde ise 3 çeşit harfli not sisteminden* birini seçebiliyorsunuz. Gerekli seçimleri yaptıktan sonra ders sayısını girebilir, ders adı, kredisi ve harf notunu yazarak ortalamanızı hesaplayabilirsiniz.

*: AA, BA, BB, CB / A, A-, B+, B, B-, C+ / A1, A2, A3, B1, B2