Paper Planes

Paper Planes
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Paper Planes, kağıt uçak vasıtasıyla insanları bir araya toplayan sosyal ağ uygulaması.

Paper Planes, Android platformunda rastlayabileceğiniz en ilginç uygulama desem sanırım yanlış olmaz. Adından her ne kadar kağıt uçak yapma – uçurma fikri oluşsa da aslında geliştirilme amacı çok farklı bir mobil uygulama.

Dünyanın dört bir yanındaki insanları bir araya getirmek amacıyla geliştirilen enteresan bir uygulama Paper Planes. Çocukluğunuzda olduğu gibi (farklı olarak mobilde) kağıda şekil vererek uçağınızı yapıyor ve telefonunuzu gerçekteki olduğu gibi tutarak uçağınızı fırlatıyorsunuz. Bu noktada telefonu fırlatma riskine karşı uygulamanın geliştiricileri uyarmış ama bunu söylememe gerek yok sanırım.

Uygulama aracılığıyla yaptığınız uçağı fırlattığınızda telefonunuza uçağın nereye düştüğünü belirten anlık bildirim gönderiliyor. Uçağınızın hangi ülkeye gittiğini, ne kadar mesafe uçtuğunu öğreniyorsunuz. Tabii ki uygulamayı kullanan tüm kullanıcılar uçakların vardığı noktayı görüyor. Böylelikle dünyanın farklı noktalarından insanlar kağıttan uçak vasıtasıyla etkileşime giriyor.

YORUMLAR