Pocket Sports Basketball

Pocket Sports Basketball
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen Pocket Sports Basketball, basketbol ile masa oyunlarının bir arada sunulduğu bir mobil oyundur.

Android işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen Pocket Sports Basketball basketbolun dinamikleri ile şans öğelerini birleştiren bir masa oyunudur.

Pocket Sports Basketball mobil oyununu ilk bakışta ismine aldanıp bir spor oyunu zannedebilirsiniz ancak aslında Pocket Sports Basketball oynaması oldukça keyifli bir masa oyunudur. Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler bir kutu oyunu olan Pocket Sports Basketball’un aynı isimle mobil platforma sunulmuş hali olan oyunun kurallarından da kısaca bahsedelim.

Öncelikle Doğu ve Batı konferansı olmak üzere iki takım olduğunu belirtelim tıpkı NBA’de olduğu gibi. Ancak oyunun mobil versiyonunda takım isimleri de yer alıyor. Ancak yine de oyun iki kişiyle oynanıyor. Hamlelerin zar atışıyla belirlendiği oyunda bir skor tahtası üzerinde sayıları belirlemek adına her takıma üçer top haznesi veriliyor. Üç top haznesi de dolduğunda ekstra puanlar yazılıyor. Hamlelere geldiğimizde ise her oyuncu için zar atışı yapılıyor ve zarda yazan yönergeler takip ediliyor. Ayrıca her zarın rengi bir pozisyonu temsil ediyor. Yani kırmızı oyun kurucu iken sarı zar pivot anlamına geliyor.

Atak yapan takım zar atışını gerçekleştirirken zarda yazan yönergelere göre skor alınıyor ya da alınmıyor. Yani oyun kurucu olan kırmızı zardan başlamak üzere yapılan atışlarda yönerge pas verin diyorsa pası alan oyuncunun zarıyla bir atış daha yapıyorsunuz. Yönergeye göre üç sayılık ya da iki sayılık skorlar alabilirsiniz.

Sözün özü Pocket Sports Basketball oyununda işiniz şansa kalmış ancak keyifli vakit geçirmeniz garanti. Pocket Sports Basketball’u Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

YORUMLAR