Secret of Mana 3.1.008 (Android)

Secret of Mana

Secret of Mana
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Multiplayer bir aksiyon RPG olarak 1993 yılında parlayan Secret of Mana bugün mobil cihazlar için eskisi kadar kıymetli bit oyun deneyimi sunuyor.

İlk oynadığım aksiyon RPG oyunlarından biri olan 1993 çıkışlı Secret of Mana (Japonya'da bilinen adıyla Seiken Densetsu 2), SNES için çıktığı dönemde devrim yaratan çok oyunculu mekanikleri ve ring menüsüyle oyun klasikleri arasında kendine güçlü bir yer edindi. Mobil cihazlar için de çıkan bu oyun ne yazık ki fiyat politikasıyla birçok oyuncuyu caydıracak rakamları gösteriyor. Buna da katlanacak olan ve klasik oyun zevkine düşkün olanlara ise anlatacağımız güzel bir oyun var.

Secret of Mana, köyün yakınında kutsal kılıcı yerinden çekerek lanetlenen bir genci konu alıyor. Kendi yurttaşları tarafından bu lanet yüzünden dışlanan genci bekleyen kader yavaş yavaş kendini gösteriyor. Dünya üzerindeki dengeyi koruyan ve elementlere dağılmış olan mana tohumlarının bulunduğu tapınaklar güç peşinde koşturan imparatorluk tarafından birer birer saldırıya uğrarken gücü elinden alınan tohumlara güçlerini geri vermek için mana kılıcıyla yola çıkan kahramanımız dünya'yı yok oluştan kurtarabilecek tek kişidir. Yanınıza katılan genç bir kız, imparatorluğun kaçırdığı nişanlısının peşine düşerken hafızasını kaybetmiş bir perinin de yurduna ulaşmasına yardımcı oluyorsunuz.

Macera'dan maceraya atıldığınız bu üçlü ile Ejderha üstünde dünya yolculuğu, farklı coğrafi alanlarda sıradışı zindanlar ve canavarlar sizi bekliyor. Gelişen hikaye ve gerçeğin ardında gizli olan büyük komplolarla birlikte mana kılıcını eski gücüne kavuşturup dünyayı tehdit eden güçlere karşı savaşmanız gerekiyor.

Farklı silah çeşitleri, özel yetenekler sağlayan zırhlar ve seviye atlama sisteminin sadece karaktere değil, büyük ve silah kullanımına yansımasıyla döneminde çıkan oyunlara kıyasla ne kadar iyi bir altyapının sağlanmış olduğunu kısa bir süre içersinde fark edeceksiniz. 16-bit konsol devrinin parlayan yıldızlarından biri olan Secret of Mana, kaçırmamanız gereken bir eğlence sunuyor.

ARTILAR

Makyajlanmış arayüz

Unutulmaz bir oyun klasiği

GamePad desteği

EKSİLER

Çok pahalı