Solitaire HD

Solitaire HD
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Solitaire HD, iskambil kağıtları ile tanıştıktan sonra küçük yaşta bizlere öğretilen ve bakması en kolay iskambil fallarından bir tanesidir.

Solitaire HD, çoğunuzun bildiği fakat Solitaire ismiyle söyleyince bazen çıkartamadığı en popüler iskambil fallarından bir tanesidir. Yanlış hatırlamıyorsam iskambil kağıtları ile tanıştıktan hemen sonra önce Pişti oynamayı daha sonra da Solitaire yani fal bakmayı öğrenmiştim. Fal diyorum ama bir kart oyunu olarak da düşünebilirsiniz.

İskambil kağıtlarını grafiklerde göre 7 sıra halinde kapalı olarak dizdikten sonra oyuna elinizde kalan kağıtlar ile başlıyorsunuz. Ayrıca her sıranın son kartları da açık olarak oyuna başlıyorsunuz. Ardışık rakamları farklı yerlerden alıp istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Örneğin 2. sıradaki maça 2 kağıdını, 7. sıradaki herhangi bir 3'lünün altına getirebilirsiniz. Oyunun amacı ise oyun sonunda tüm kartları ayrıştırarak serileri ilk karttan son karta kadar sıralı dizebilmek. Bunu yapmanız için oyun alanının üst kısmında açtığını 4 kartlık alanı kullanıyorsunuz.

Oyun kart dağıtımı ve başlangıç hamlelerinden sonra çıkmaza girer ise, dağıtımdan sonra elinizde kalan kartları teker teker yada 3'lü olarak yere açarak üstteki kartı kullanabilirsiniz. Tekli ve 3'lü açmanın amacı bir nevi oyunun zorluğunu değiştirmek. Eğer kartları tekli olarak açarsanız oyun oldukça kolay olacak ve kartlar her oynadığınızda açılacaktır. Fakat elinizdeki kartları 3'lü olarak açarsanız, şans yanınızda değil ise büyük ihtimalle kartların tamamını açmanız zor olacaktır.

Ben küçükken öğrendiğim kadarıyla her oyundan önce bir dilek tutardım ve kartları açmaya başlardım. Kartlar açılırsa yani fal tutarsa dileğim kabul olacaktı. Kartlar açılmazsa hemen bir sonraki ele geçebilirsiniz :)

Android telefon ve tabletleriniz üzerinde HD grafik kalitesinde iskambil kağıt oyunu diğer bir adıyla Solitaire oynamak için uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUMLAR