Stan Lee's Hero Command

Stan Lee's Hero Command
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Stan Lee's Hero Command, kahramanlarla dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü güçlerin savaşını konu alan bir Android oyunu.

Stan Lee's Hero Command, adından da anlayacağınız üzere kahramanlık yaptığımız, tehlikeli maceraların içerisine sürüklendiğimiz bir yapım. Android tabanlı yeni telefon ve tabletlerle uyumlu olan epik macera oyununda tipik bir konu farklı temayla işlenmiş. Her biri farklı hikayeye sahip kahramalardan birini alarak dünyayı kötülerin elinden kurtarmaya çalışıyoruz.

Hem telefon hem de tablette rahat bir oynanış sunan aksiyon – macera oyununda iyilerle kötülerin mücadelesi konu alınıyor. Her iki tarafta da ilginç karakterler var. İyiler tarafında buhar gücüyle çalışan güçlü adam, çocuk dehası, çok yükseklere uçabilen trapezciler bulunmakta. Bunların her birinin hikayesi var ve oyuna başlamadan çizgi roman tarzında hazırlanmış animasyonlu ekranda gösteriliyor. Her biriyle oynayabiliyoruz. Lakin görevleri tamamladıkça oynanabilir hale geliyorlar. Mücadele etmemiz gereken kötüler tarafında da karanlıklar ülkesinin en tehlikeli isimleri var. Büyücü, lanet sonrası uyanmış yüzyıllar öncesinin mumyası ve kendisine ölülerden bir ordu kurmuş zombi dünyayı ele geçirmek için birbiriyle yarış içerisindeler.

Bu tip oyunlardan alışık olduğumuz üzere oynanış ufak bir harita üzerinden ilerliyor. Haritada kutuları parçalayarak gizli objeleri ortaya çıkarmaktan bosslarla kapışmaya kadar pek çok görevin yanında günlük olarak beliren ve yeni karakterler, altınlar gibi çeşitli ödüller kazandıran mini görevler karşıımıza çıkıyor. Görevlerin sürekli olarak güncellenmesi ise oyunun en beğendiğim yanlarından biri oldu.

Kahramanlarımızın yeteneklerini de geliştirebildiğimiz oyunda çoklu oyuncu desteği bulunmamakta. Yani kötülerle tek başımıza başa çıkmak durumundayız. Görevlerde özellikle boss savaşlarında karşımıza yapay zekanın çıkması –her ne kadar kolay yenilebilir olmas da- olmamış. Sonraki güncellemeyle kesinlikle çoklu oyuncu seçeneği de eklenmeli.

Not: Oyun şu an ülkemizde indirilebilir durumda değil ve en az Android 4.0 işletim sistemli bir cihaz gerektiriyor. İlerleyen güncellemelerle diğer oyunlar gibi ülkemizde de oynanabilir olacaktır. Lakin düşük donanımlı cihazlar için uyumlu hale getirileceğini pek sanmıyorum.