TRT İbi 1.0 (Android)

TRT İbi

1.0
TRT İbi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

TRT İbi, 6 yaş ve üzeri çocuklara matematiği sevdirmek için hazırlanmış mobil oyunlar arasında.

TRT İbi, çocuklara matematiği eğlenceli yoldan öğreten oyunlar arasında. TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmin mobil platforma çıkan oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklar için özel olarak hazırlanmış. Matematiği sevmeyen bir çocuğunuz varsa Android tablete bu oyunu indirerek sevdirebilirsiniz.

Matematik çocukların en sevmediği dersler arasında listenin başında. Hal böyle olunca matematiği temelden sevdirmek için birçok oyun hazırlanıyor. Günümüz çocukları da mobil cihazları kurcalamaya fazlasıyla meraklı olduklarından mobilde oynanabilecek birçok matematik oyunu bizleri karşılıyor. TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi İBİ’nin mobil oyunu da bunlardan biri.

Oyun 6 yaş üzeri çocuklar için geliştirilmiş ve toplama, çıkarma, çarpma gibi matematiğin temelleri öğretmenin yanı sıra odaklanma, dikkat, el-göz koordinasyonu gibi kazanımlar elde etmelerine yardımcı olan TRT İBİ oyununda çıkan soruların sınıf öğretmenleri ve çocuk psikologları tarafından hazırlanan sorulardan oluştuğunu da belirtmek gerek.

YORUMLAR