Ys Chronicles 1 1.0.0 (Android)

Ys Chronicles 1

Ys Chronicles 1
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Aksiyon RPG dünyasında çığır açan bir oyunu Android cihazınızdan oynamanız artık mümkün.

Oyun dünyasının klasiklerini Android cihazlarına getirmekle bilinen DotEmu ekibi, bu sefer PC ve konsol dünyasında kült bir hayran kitlesi yaratmış olan Ys Chronicles 1'i, getiriyor. Eski Ys oyun serilerinin 1980'li yılalrın sonunda filizlendiğini düşünecek olursak bu oyun hali hazırda o dönemin oyun tarihine ışık tutan ve günümüzde de keyifle oynanabilen bir yeniden derleme versiyonuydu. Aksiyon RPG türünde Zelda ile benzer dönemlerde gelen ama farklı mekanikler içeren bu oyun özellikle de Nintendo sahibi olmayanlar arasında poüler olmuştu.

PSP ve DS için çıkan versiyonlarla büyük benzerlik gösteren bu Android sürümü 2009 yılında çıkan sürükleyici oyunun havasını kaybetmeden mobil platforma taşımayı başarmış. Fantastik bir ortamda gerçek zamanlı dövüş mekanikleriyle oynadığınız bu oyun yarı izometrik bir kamera açısına sahip. Oyunun hikaye anlatımını güçlendirmek için eklenen anime görüntüleri de size daha derin bir oyun keyfi sunmakta geri kalmıyor. Başarılı İngilizce seslendirmeler de ortalama kalitenin üstüne bir deneyimi yaşamanıza olanak tanıyor.

Adol isimli genç bir şövalyeyi oynamış olduğunuz bu oyunda Esteria topraklarına ulaşıp burada açığa çıkan karanlık gücü yok etmeniz gerekiyor. Bu durumda başarının anahtarı bulacak olduğunuz 6 kadim kitap. Bu kitaplar sayesinde laneti mühürlerken yolunuz amansız bir mücadeleye sahne olacaktır.

Klasik oyunları port etmek konusunda uzmanlaşmış olan DotEmu ekibi güncellenen grafik ve ses efektleriyle birlikte 8-bit modunda oynamanızı mümkün kılacak bir jest de sunuyor. GamePad desteği de olan bu oyun ücretsiz değil, ancak fiyatına değecek bir kalitenin olduğunu da belirtmekte fayda var.

YORUMLAR