2014'ün En İyi Windows Phone Uygulamaları

2014'ün en çok beklenen, ilgi gören Windows Phone uygulamalarını listeledik.

2014'ün En İyi Windows Phone Uygulamaları

Microsoft’un mobil platformu Windows Phone, 2014 yılında büyük yükseliş gösterdi. Microsoft’un en verimli geçen yılı diyebileceğimiz 2014 senesinde mağazada ardı ardına birçok uygulama ile karşılaştık ve incelemelerimizi sizlerle paylaştık. İşte bu senenin en çok ilgi gören uygulamaları listemiz.

Uygulama azlığı yönünden ülkemizde fazla tercih edilmeyen Windows Phone, 2014’te bu önemli açığını ciddi anlamda kapattı diyebiliriz. Sosyal ağ, eğitim, iletişim, sağlık, eğlence, verimlilik kategorilerinde birçok uygulama hem de ücretsiz olarak yayınlandı. Bizler de siz Windows Phone kullanıcıları için 2014’ün En İyi Windows Phone Uygulamaları adında bu yılın en çok konuşulan uygulamalarını bir araya topladık.

PhotoMath:

İçinden bir türlü çıkamadığımız, karmaşık matematik problemlerini tek dokunuşla çözmenize izin veren PhotoMath, okula giden çocuklar ve çocukların ödevini kontrol eden ebeveynler için eşsiz bir yardımcı uygulama.

Duolingo:

Dil öğrenimini kolay ve eğlenceli hale getiren Duolingo, yabancı dilini ilerletmek isteyenler için harika bir uygulama. Yeni bir dil öğrenmek için kursa gidecek vakti olmayanlar için tasarlanan eğitim uygulama, İngilizcenin yanında İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Hollandaca, Danca dillerini destekliyor. Sürekli güncellenen Duolingo, dil öğrenmek için kesinlikle en iyi seçim.

Flipboard:

Kişiselleştirilebilir magazin dergisi uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Flipboard, Windows Phone platformu için sürekli güncellenen uygulamalar arasında yer alıyor. Windows Phone 8.1 cihazlarla uyumlu olan uygulama ile ilgi alanınıza giren konuları listenize ekleyebiliyor, farklı kaynaklardan içerikleri tek bir yerden kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

MX Player:

Android kullanıcılarının vazgeçemediği medya oynatıcısı MX Player, Windows Phone platformuna bazı eksikliklerle geldi ancak uygulamanın üreticisi J2 Interactive tarafından “Çok yakında güncellenerek Android platformundaki özelliklere kavuşacak” sözünü aldık. Şu an için kullanılabilir olmasa da ilerleye güncellemelerde Windows Phone kullanıcılarının da vazgeçilmezi olacağına şüphe yok.

Runtastic Me:

Bir süredir diğer platformda kullanılabilir olan sağlık uygulaması Runtastic Me, Windows Phone’un en yeni sürümü 8.1 ile uyumlu olarak mağazadaki yerini aldı. Günlük spor aktivitelerinizi kayıt altına alabilen ve detaylı rapor sunarak sizi daha sağlıklı bir yaşama merhaba demenize yardımcı olan uygulama Runtastic Orbit cihaz sahipleri için ekstra özellikler sunuyor.

Gestures:

Microsoft’un Lumia kullanıcılarına özel hazırladığı bir uygulama olan Gestures, Windows Phone telefonunuzun bazı işlevlerini telefonunuzun ekranına dokunmadan kullanma kolaylığı sunuyor. Şu anda geliştirilme aşamasında olan uygulama tamamen ücretsiz olarak geliyor.

Opera Mini:

Windows Phone platformu için geç te olsa çıkış yapan popüler web tarayıcı Opera Mini, sonradan geldi ancak mağazadaki birçok tarayıcısının (Surfy, UC Browser gibi) önüne geçmeyi başardı. Tarayıcıyı bu denli popüler yapan ise ücretsiz, güvenli ve kişiselleştirilebilir olması.

Messaging+:

Messaging+ (Mesajlaşma+) da Microsoft’un Lumia cihaz sahiplerine özel sunduğu uygulamalar arasında ve oldukça yeni. Henüz ülkemizde fazla kullanıcısı olmayan ücretsiz mesajlaşma uygulaması ile sohbet ve kısa mesajlara tek bir yerden ulaşmak mümkün.

Afterlight:

Windows Phone platformu için oldukça geç gelen popüler fotoğraf düzenleme ve efekt uygulaması Afterlight, Lumia telefonunuzla çektiğiniz harika yüksek kalitede fotoğrafları daha çekici kılmanız için çok sayıda filtre ve efekt seçeneği sunuyor.

6tin:

Yepyeni arkadaşlıklar kurmak isteyenlerin bir numaralı mobil uygulaması Tinder’ı Windows Phone platformuna taşıyan 6tin’in hiçbir eksiği bulunmamakla birlikte resmi uygulamada olmayan özellikleri de sunuyor.

Flipagram:

Diğer platformlarda ücretsiz kategorisinde en çok indirilen mobil uygulama olma özelliğini taşıyan Flipagram, Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlarda paylaştığınız fotoğraflarınızı birleştirerek kısa videolar haline getirmenizi imkan tanıyor.

Wunderlist Beta:

Bulut tabanlı görev yönetim uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Wunderlist, Windows Phone platformunda yeni bir uygulama değil ancak beta sürümü sürekli güncelleme alıyor ve gündemden düşmeyen uygulamalar arasında kendisine yer buluyor. Modern ve sade tasarımının yanında kolay kullanılabilirliği ile mağazadaki en iyi görev yönetim uygulaması.

Herkese mutlu yıllar!

2014'ün En İyi Windows Phone Oyunları 

YORUMLAR