Gmail'de E-Posta Adresleri Nasıl Engellenir?

Gmail'de istemediğiniz kişilerden e-posta almak istemiyorsanız, bu kişilerin e-posta adresini engelleyebilirsiniz.

Gmail'de E-Posta Adresleri Nasıl Engellenir?

Google’ın sunduğu e-posta hizmeti olan Gmail, dünyada milyonlarca kişi tarafından sevilen ve kullanılan bir servis. Gmail hesabınıza gelen spam mailler ya da istemediğiniz kişiler tarafından gönderilen mailleri engellemek istiyorsanız, kişiyi engellemeniz yeterli olacaktır. Bu kolay işlemin uygulaması ise oldukça basit.

Spam filtresinden geçerek bizi oldukça rahatsız eden çeşitli mailler, bir süre sonra çekilmez bir hal alabiliyor. Bizimle alakası olmayan konularda gelen maillerin geldiği postayı engelleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında, sizinle iletişime geçmesini istemediğiniz birisi varsa, bu kişiyi de engelleyebilirsiniz.

Tekrar görmek istemediğiniz e-postayı açın ve.sağ üstteki tarih bölümünün yanında yer alan ok simgesine tıklayın. Açılan menüden “X” adlı göndereni engelle seçeneğine tıkladığınızda, bu kişinin gönderdiği e-postaları görmeyeceksiniz.

Gmail’in mobil uygulamasında da yöntem neredeyse aynı diyebiliriz. E-posta iletisini açtıktan sonra sağ üst köşedeki noktalı butona basıyoruz ve açılan menüden “X” adlı kullanıcıyı engelle seçeneğine tıklıyoruz. Onay işleminden sonra artık bu kişiden e-posta almayacaksınız.
Android Üzerinde Birden Fazla Google veya Gmail Hesabı Nasıl Yönetilir?

YORUMLAR