Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazımızda rootsuz nasıl Google Play ülke değiştirme işlemini yapabileceğinizi anlatıyoruz

Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Merhaba Tamindir takipçileri. Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız Google Play üzerinden birçok farklı uygulama ve oyun indirebiliyorsunuz. Fakat bazen bazı uygulamaların ülkemizde yayınlanmadığına,sadece belli ülkelerde yayınlandığına şahit olabiliyoruz. Bu durumlarda yurtdışında indirilebilen bu uygulamaları veya oyunları Google Play ülke kısıtlaması nedeniyle Android telefon veya tabletimize indirebilmemiz mümkün olmuyor. Fakat alternatif yöntemler kullanarak bu ülke kısıtlamalı Android uygulamalarını indirebilmemiz mümkün. Bu yazımızda Google Play ülke kısıtlaması kaldırma işini nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Google Play ülke kısıtlamasını kaldırabilmek için farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden biri Android akıllı telefon ve tabletinizi rootlamak. Root işlemi cihazınızı garanti kapsamından çıkarabildiği gibi ileri seviye kullanım bilgisi gerektirmesi nedeniyle pratik bir yöntem değil. Ayrıca root işlemi sırasında Android cihazınızın hasar görebilmesi ihtimali de bulunmakta. Biz ise Google Play ülke değiştirme rootsuz olarak nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu yöntem ile cihazınızı garanti kapsamından çıkarmadan ve ona herhangi bir zarar vermeden sadece yurtdışında kullanıma açık uygulamaları indirebileceksiniz.

İlk adımda Hola'nın ücretsiz VPN uygulamasını Android cihazımıza indiriyoruz:

Hola'yı indirdikten sonra Android telefon veya tabletinizi yeniden başlatın. Telefon veya tabletiniz açılınca az önce indirmiş olduğunuz Hola uygulamasını çalıştırın. Hola açılınca Uygulamalar bölümünden "Uygulamalarım" başlığının üzerine dokunun:

"Uygulamalarım" başlığına dokununca telefonunuzda yüklü bütün uygulamalar listelenecek. Bu uygulamalar arasından "Google Play Store" adlı uygulamayı bulun. Uygulamayı bulunca mavi "Açık" tuşunun yerine uygulamanın isminin yer aldığı bölümün üzerine dokunun:

Karşınıza çıkacak yeni pencerede Google Play'e hangi ülke üzerinden erişebileceğinizi seçebileceksiniz. Bu seçimi yapmak için bayrak simgesinin üzerine dokunun ve açılan menüden Google Play'e hangi ülkeden bağlanılacağını seçin:

Biz bu yazımızda Mortal Kombat X'i çalıştıracağımız için Filipinler'i seçtik. Şu an için ülkemizde erişime kapalı bu oyunu Filipinler üzerinden indirebilmeniz mümkün. Hola üzerinden ülke değişimini yaptıktan sonra telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın. Android cihazınız açıldıktan sonra kendimize yeni bir kullanıcı hesabı açacağız. Yeni kullanıcı hesabı açmak için Android cihazınızın ayarlarına gidin ve "Hesaplar" bölümünü bularak buradan "Hesap ekle" tuşuna dokunun:

Hesap ekleme menüsü açılınca seçenekler arasından "Google" seçeneğini seçin:

Bu noktadan sonra takip eden Android hesap oluşturma adımlarını tamamlayın. İşlemler bitince tekrardan Hola uygulamasını açın ve "Uygulamalarım" başlığı altından "Google Play Store" seçeneğini bulun. Bu sefer Google Play Store yazısına değil, sağ taraftaki "Açık" tuşunun üzerine dokunacağız:

Bu tuşa dokunduğumuzda bizden Hola'nın VPN servisine izin vermemiz istenecek. "Bu uygulamaya güveniyorum" seçeneğinin yanındaki kutucuğa onayi şareti koyun ve "Tamam" tuşuna dokunun:

Google Play açılınca sıra yeni açtığımız kullanıcı hesabına geçiş yapmaya geliyor. Bu iş için ilk olarak Google Play'in sol üst köşesindeki menü tuşuna tıklıyoruz:

Menü açılınca yukarıdan Android hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresinin yazılı olduğu bölümün üzerine dokunun:

Yeni açılan menü penceresinden yeni açmış olduğunuz kullanıcı hesabını seçin:

Bu işlemi yaptıktan sonra Google Play kullanıcı sözleşmesini kabul edin. Artık Google Play üzerinde ülkemizde kullanıma açık olmayan uygulamaları aratıp bulabilir ve Android akıllı telefon veya tabletinize indirebilirsiniz:

Umarız yazımız dilediğiniz uygulamayı Android cihazınızda çalıştırmanıza yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Google Play Tekrar Yükleme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR