iPhone'da İstenmeyen Aramalar Nasıl Engellenir?

iPhone'da istenmeyen numaraları engelleme ve arama engelleme işleminin nasıl yapıldığını Hiya uygulaması üzerinden anlattık.

iPhone'da İstenmeyen Aramalar Nasıl Engellenir?

Günümüzde ilkel telemarketing yöntemleri ve SMS pazarlaması hala devam ediyor. Pek çok kullanıcıyı rahatsız eden bu yöntemler, zaman zaman insanları çileden çıkarabiliyor. Neyse ki bu konuda bazı çözümler sunan uygulamalar var. iPhone kullanıcıları için konuşmak gerekirse, telefonda var olan bir özelliği kullanarak veya küçük bir uygulama indirerek bu işlemi kolaylaştırabilirler. İşte bu blogda, iPhone'da istenmeyen numaralar nasıl engellenir sorusunun cevabını vereceğiz. 

Akıllı telefonlarda bulunması gereken önemli bir özellik olan arama engelleme, rehberinin dışına çıkmak istemeyen kullanıcılar için hayati önem taşıyor. Çünkü bazı firmalar hala ilkel telemarketing veya SMS pazarlaması yöntemlerini kullanıyor ve bu durum gerçekten insanları bunaltıyor. Daha sonra insanlar en iyi arama engelleme uygulamalarını araştırmaya başlıyorlar. iPhone kullanıcının içi rahat olsun, bu konuda harika bir önerimiz var. 

Hiya Uygulaması ile iPhone'da İstenmeyen Numaraları Engelleme

Daha önce Hiya uygulamasını duydunuz mu bilmiyorum, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda arama engelleme konusunda iyi bir çözüm sunuyor. İstenmeyen telefon numaralarına karşı sizleri koruyor ve kişisel engelleme listenizi oluşturmanıza imkan tanıyor. Herhangi bir numarayı veya rehberinizden ekleyeceğiniz numaraları bu uygulama ile kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Hiya Arama Engelleme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hiya istenmeyen numaraları ve aramaları engelleme uygulamasını kullanmak için aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli olacaktır. Oldukça basit bir kullanımı olan Hiya'nın en iyi arama engelleme uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

  • Uygulamayı App Store aracılığı ile indirin ve açın.
  • Telefon numaranızı girin.
  • Size gönderilen doğrulama kodunu uygulamaya yazın.

Hiya Arama Engelleme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bu işlemleri yaptıktan sonra Hiya uygulaması sizi iPhone'un telefon ayarlarına yönlendirecek. Daha sonra yapmanız gereken küçük bir işlem daha var. 

  • Ayarlar'a gidin ve Telefon bölümünü açın.
  • Telefon bölümünde Arama Engelleme/No. Belirleme bölümüne girin.
  • Hiya uygulamasının istediğiniz aramaları engellemesine izin verin.

iPhone Arama Engelleme

Yapmanız gereken işlemler bu kadar basit. Hiya uygulamasına izin verdikten sonra uygulamaya girip istediğiniz uygulamayı engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamanın Block bölümüne gidin ve "+" işaretine basarak arama engelleme işlemini gerçekleştirin.

Hiya Uygulaması Blok Listesi

Bu işlemin dışında iPhone'da zaten var olan arama engelleme özelliğini de kullanabilirsiniz. Onun da son derece kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Hiya uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?
MOBİL

Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları ve Mesajları Nasıl Engellersiniz?

Gecenin ortasında yatağınızda derin derin uyurken telefonunuz aniden çalmaya başlayınca yatağınızdan zıplıyor musunuz? Toplantıdayken veya dersteyken gelen bir çağrı nedeniyle tansiyonunuz bir anda tavan yapıyor mu? Eski sevgiliniz peşinizi bırakmıyor, sizi sürekli telefonla rahatsız ediyor mu? Reklam amaçlı aramalardan bıktınız mı? Ya da en basit şekliyle telefon sapıklarının tacizlerine maruz kalıyor musunuz? Eğer bir Android akıllı telefon sahibiyseniz ve bu tür problemlerden şikayetçiyseniz bu yazımızda dertlerinizi çözecek Android arama engelleme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

İstenmeyen Çağrıları ve Mesajları Engelleyen En İyi 10 Android Uygulaması
MOBİL

İstenmeyen Çağrıları ve Mesajları Engelleyen En İyi 10 Android Uygulaması

Android cihazlarınızda istenmeyen çağrılar ve mesajlar alıyorsanız, sizler için hazırladığımız bu listede istenmeyen çağrıları ve mesajları engelleyen en iyi 10 Android uygulamasını sıraladık.

WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
MOBİL

WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Merhaba Tamindir takipçileri, bildiğiniz üzere WhatsApp günümüzün en yaygın olan kullanılan iletişim araçlarından biri halinde. İlk olarak mobil anlık mesajlaşma ihtiyaçlarımızı karşılayan WhatsApp sonrasında masaüstü arayüzü ile karşımıza çıktı ve sesli arama özelliğini de kazandı.

YORUMLAR