Leap Motion İncelemesi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Daha önceden de olduğu gibi en yeni teknolojik cihazları detaylı olarak ele aldığımız ürün inceleme bölümümüzün bu seferki konuğu bilgisayarlarımızı futuristik bir yapıya kavuşturan Leap Motion oldu.

Kutu İçeriği

Leap Motion sade bir kutu içeriğine sahip. Kutunun içerisinden şunlar çıkmakta: 

  • Leap Motion cihazı
  • Hoşgeldiniz kartı
  • Kısa kullanım uyarılarını içeren döküman
  • Kısa USB bağlantı kablosu
  • Uzun USB bağlantı kablosu

Kutu içeriğinde 2 adet kablo yer alması oldukça hoş bir düşünce. Hem yedek kablo olması açısından, hem de masaüstü bilgisayar kullanırken USB girişi ile cihaz arasındaki mesafe problem olabileceğinden ötürü bu ek uzun kablo önemli olmakta. Ayrıca Leap Motion'ın sahip olduğu USB girişi USB 3.0 bağlantıya sahip disklerde kullanılan USB girişiyle aynı yapıda olduğundan kablo arızası durumunda yenisini temin etmeniz sıkıntılı olabilir. Bu nedenle 2. kablo daha da önem kazanıyor.

Kablo haricinde ürün kutusu içerisinde kullanımı direkt olarak etkileyecek başka bir ekipman bulunmamakta. Leap Motion'ı çalıştırabilmek için ürünün internet sitesinden işletim sisteminize uygun sürücüleri indirmeniz gerekmekte. Bu da kutu içerisinde herhangi bir yazılım medyası olmaması nedeniyle internet olmadığında cihazınızı çalıştıramayacağınız anlamına geliyor. Ayrıca cihazın kullanımı belirli uygulamalara bağlı. Uygulamalar kısmına yazının ilerleyen bölümlerinde derinlemesine göz atacağım; fakat sözü geçen uygulamaların cihazla birlikte sunulacak yazılım medyasında bir arada sunulması çok daha sağlıklı olabilirdi.

Kutu içeriğinde Leap Motion'ın üstündeki çizilebilir yüzeyi temizlemek için küçük bir temizlik bezi ve taşımak için şık bir kılıf yer alabilirdi. Cihazın kendisi gayet şık bir tasarıma sahip. Mac kullanıcısıysanız Apple'ın genel tasarımına benzer görünümdeki Leap Motion cihazlarınızla uyumlu bir tablo çizecektir. Cihazı hem Mac hem de Windows yüklü bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Leap Motion kutu açılış videomuza buradan göz atabilirsiniz:

  1. Leap Motion İncelemesi
  2. Kutu İçeriği
  3. Uygulama Alt Yapısı
  4. İzlenimler

YORUMLAR