En İyi Koşu Oyunları - 2022

Koşu oyunları oynamak isteyen Android ve iOS kullanıcıları için birbirinden başarılı yapımların yer aldığı bir liste hazırladık. İşte listenin ayrıntıları!

Android ve iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve tabletler üzerinden oynanabilecek en başarılı koşu oyunları neler? Bu yazıda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirmenize imkân tanıyan birbirinden başarılı yapımları bir arada topladık. Hazırladığımız listeye göz atabilir ve eğlenceli oyunlar keşfedebilirsiniz.

Koşu türü, dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından sevilen en popüler mobil oyun türlerinden bir tanesidir. Bu tarz oyunlar genellikle çok basit bir oynanışa sahip olur ve oyuna çok kısa sürede alışabilirsiniz. Böylelikle oyuna kafa yormadan stres atabilirsiniz.

 Hazırladığımız yazıda en iyi 10 sonsuz koşu oyunu listesi hazırladık. Listemizde Subway Surfers ve Temple Run gibi çok sayıda oyuncu tarafından bilinen popüler oyunların yanı sıra Heads Off ve Run Sausage Run gibi nispeten az bilinen yapımlar da bulunuyor.

En Güzel Koşu Oyunları Listesi

  • Subway Surfers
  • Temple Run 2
  • Run Forrest Run
  • Into the Dead 2
  • Super Mario Run
  • Sonic Dash 2: Sonic Boom
  • Crash Bandicoot: On The Run!
  • Run Sausage Run
  • Heads Off
  • Silly Walks

Yukarıda en iyi 10 sonsuz koşu oyunu bulunuyor. Listede yer alan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Subway Surfers

Uzun yıllardır popülerliğini devam ettiren Subway Surfers, sahip olduğu eğlenceli oyun yapısı sayesinde oyuncuların eğlenceli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Oyunda tren raylarının üzerinde engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Oyunu oynamadan önce Subway Surfers hikayesi gerçek mi sorusunu yanıtladığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Temple Run 2

Mobil platformlar için koşu türü denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan bir tanesi olan Temple Run 2'de engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Tuzaklara yakalanmamak ve engellere çarpmamak için dikkatli olmanız gerekiyor.

Run Forrest Run

En iyi kült filmler arasında yer alan Forrest Gump, dünya genelinde çok fazla sayıda izleyici tarafından oldukça beğenildi. Eğer filmi beğendiyseniz ve koşu türünde bir yapım arıyorsanız Run Forrest Run isimli oyuna göz atabilirsiniz. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz oyunda çeşitli haritalar bulunuyor.

Into the Dead 2

Korku atmosferini çok başarılı bir şekilde yansıtan Into the Dead 2'de hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Zombi salgınının yaşandığı bir dünyada geçen oyunda hayatta kalabilmek için engelleri aşarak koşmanız gerekiyor. Çeşitli silahlar kullanarak karşınıza çıkan zombileri yok edebilmeniz mümkün.Oyunun grafikleri de kaliteli durumda.

Super Mario Run

Oyun dünyasının en popüler karakterlerinden bir tanesi olan Super Mario'nun konuk olduğu çok oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bir tanesi de Super Mario Run'dır. Koşu türündeki bu yapımda tıpkı diğer yapımlarda olduğu gibi engellere çarpmamanız gerekiyor.

Uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebilmenize imkân tanıyan Super Mario Run isimli oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Super Mario'nun hikayesi neydi sorusunu yanıtladığımız yazıya bakabilirsiniz.

Sonic Dash 2: Sonic Boom

Sonic tıpkı Super Mario gibi tüm dünyada oldukça büyük bir popülerliğe sahip bir karakterdir. Eğer söz konusu karakteri çok seviyorsanız Sonic Dash isimli oyuna göz atabilirsiniz. En iyi sonsuz koşu oyunları arasında yer alan Sonic Dash isimli oyunda çeşitli karakterler ve haritalar yer alıyor. 

Crash Bandicoot: On The Run!

Çok kaliteli grafiklere sahip olan Crash Bandicoot: On The Run! isimli oyunda uzun süre boyunca eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. En yüksek puanı elde etmeye çalıştığınız oyunda egzotik meyveleri de toplamanız gerekiyor. Bunları yaparken karşınıza çıkan engelleri de aşmanız gerekiyor. Bu sebepten ötürü refleks çok önemli bir rol oynuyor.

Run Sausage Run

Run Sausage Run, çeşitli tehlikelerle dolu tezgahların üzerinde özgürlüğüne kavuşmak için durmadan koşan bir sosisi kontrol ettiğimiz, fikir bakımından enteresan bir oyundur.

Rekabete dayalı Run Sausage Run isimli bu oyundaki amacımız, kontrol ettiğimiz sosisi hapsolduğu yerden kaçırabildiğimiz kadar uzağa kaçırmaktır. Oldukça zor bir oyun olan Run Sausage Run’da önünüze çeşitli engeller çıkıyor. Doğranmanın, dilimlenmenin, yakılmanın veya ezilmenin önüne geçmek için ekrana dokunarak sosisi hızlandırabilirsiniz.

Heads Off

Heads Off için listenin en enteresan oyunu diyebiliriz. Sonsuz koşu türüne yeni bir soluk getiren Heads Off’da bedeninden ayrı bir kafayı kontrol ediyoruz. Kafa, yan kamera açısına sahip olan Heads Off’da ekrana basılı tutulunca çığlık atıyor. Böylelikle kafayı hareket ettirebiliyoruz. Oyundaki amacımız ise listedeki diğer yapımlarda olduğu gibi çok fazla yol kat etmektir.

Silly Walks

Evde bulunan yiyecekler hareket etseydi ne olurdu? Bir diğer enteresan oyunumuz Silly Walks’ta yiyecekleri kontrol ederek arkadaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Elbette onları kurtarmak sandığımız kadar kolay olmuyor.

Oyundaki arkadaşlarımızı kurtarmak için zorlu engelleri aşmamız gerekiyor. Mutfak tezgahı, bahçe ve evin diğer kısımlarında geçen Silly Walks’da karşımıza çıkan engeller, günlük hayatta kullandığımız ev aletlerinden oluşuyor.

Silly Walks’un oynanışının biraz zor olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Hatta aynı bölümü uzun bir süre boyunca oynamanız gerektiğinde sinirlenmeniz kaçınılmazdır.

Bu yazıda eğlenceli zaman geçirmenize imkân tanıyan en iyi sonsuz koşu oyunları listesi hazırladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Android için En İyi Platform Oyunları
OYUN

Android için En İyi Platform Oyunları

Android telefon üzerinden platform oyunları oynamak isteyen kişiler için birbirinden başarılı yapımların yer aldığı bir liste hazırladık.

YORUMLAR