WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

Dünyanın en popüler sohbet uygulaması WhatsApp'ta hesap silmek isterseniz neler yapmanız gerekir, WhatsApp hesap silme nasıl yapılır? Sizler için anlatıyoruz.

WhatsApp, tüm dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında zirvedeki yerini koruyor. Her geçen gün yenilenen ve kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan WhatsApp, günde ortalama 60 milyar mesaj hacmine sahip. Ancak, Meta şirketinin sözleşmeleri gereği WhatsApp uygulamasını artık kullanmak istemiyor olabilirsiniz.

Bizler de bunu düşünerek hazırladığımız bu rehberde, WhatsApp hesabı nasıl silinir adım adım anlattık. WhatsApp hesap silme işlemini yaptığınızda, tüm bilgileriniz ve mesaj geçmişinizin silineceğini bilmeniz gerekiyor.

Arkadaşlarınızın kişi listesinde görünmeyecek, dahil olduğunuz gruplardan ayrılmış olacaksınız. WhatsApp hesap silme işlemine başlamadan, bu bilgileri verdikten sonra artık işlemlere başlayabiliriz.

WhatsApp Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

 • WhatsApp uygulamasını cihazınızda açın.
 • Sağ üst köşede bulunan; "üç nokta" seçeneğine dokunun.
 • Açılan pencereden "Ayarlar" kısmına gelin.
 • Hesap seçeneğine basın.
 • En alt kısımda bulunan "Hesabımı sil" butonuna dokunun.
 • Açılan pencereden WhatsApp'ta kayıtlı olan telefon numaranızı girin.
 • "HESABIMI SİL" seçeneğine basın.
 • İşlem tamamlanmış olacaktır.

WhatsApp hesabınızı sildiğinizde verileriniz tamamen silinecektir. Eğer WhatsApp üzerinde önemli verileriniz varsa dosyalarınızı WhatsApp hesabınızı kapatmadan önce başka bir cihaza yedekleyin.

WhatsApp Business Nedir, Ne İşe Yarar?
İNTERNET

WhatsApp Business Nedir, Ne İşe Yarar?

2009 Yılında hayatımıza giren sohbet uygulaması, dünya üzerinde 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Bu kitleyi bir fırsat bilen WhatsApp, işletmelerin müşterilerine daha iyi hizmet vermesini ve ulaşmasını sağlamak için 2018 yılında WhatsApp Business uygulamasını yayımladı.

Bilgisayardan WhatsApp Hesabı Silinir Mi?

WhatsApp hesabı bilgisayar üzerinden kapatılmamaktadır. WhatsApp yakın zamanda WhatsApp Web özelliğini birden fazla cihazda kullanıma açmış ve mobil cihazın internete bağlanmasına gerek kalmadan sohbet etme imkanı sundu. Bu nedenle WhatsApp hesabınızı silmek istiyorsanız mobil cihazınızı kullanmanız gerekmektedir. 

2009 Yılında hayatımıza giren WhatsApp, milyarlarca kullanıcının sohbet platformu oldu. En büyük rakiplerinden biri olan Telegram'ın ise 500 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Eğer Telegram nedir? Hiç bilmiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Alternatif Uygulamalar

 • Telegram
 • Signal
 • BİP
 • WeChat

Telegram

WhatsApp platformunun en büyük rakiplerinden biri olan Telegram, her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Özellikle Telegram botları gibi birçok özelliği bulunan uygulamanın WhatsApp'a büyük bir rakip olduğunu tekrar gözler önüne koyuyor.

Signal

Veri güvenliği denilince akla gelen uygulamalardan olan Signal, WhatsApp'ın bir sabah yayımladığı kullanıcı sözleşmesinden sonra çok popüler olmuş durumda. Signal diğer platformlara kıyasla neredeyse hiçbir kişisel veriyi almıyor.

BİP

Türkler tarafından geliştirilen uygulama birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta. Kendine has özellikleri olan BİP operatör markası Turkcell tarafından geliştirilmiştir. Anlık mesajlaşma uygulaması BİP birçok mağazada bulunmakta.

WeChat

WhatsApp uygulamasına benzeyen sohbet uygulaması Çin'de oldukça popüler. Öyle ki WeChat üzerinden sanal ödemeler yapabiliyor ve günlük hayatınızın birçok noktasında kullanabiliyorsunuz.


Bu içeriğimizde WhatsApp hesap silme nasıl yapılır? Anlatmış olduk. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında buluşalım.

YORUMLAR