Word'de ve Google Dokümanlar'da Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Bu rehberimizde, Word'de ve Google Dokümanlar'da varsayılan yazı tipi nasıl değiştirilir? anlatacağız.

Word'de ve Google Dokümanlar'da Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Kullanmaktan keyif aldığınız yazı tipleri varsa, bu yazı tipini her metin editöründe kullanmak isteyebilirsiniz. Popüler olarak kullanılan Microsoft Word ve Google Dokümanlar uygulamalarında favori yazı tipinizi değiştirmek istiyorsanız, bu rehberimizde Word’de ve Google Dokümanlar’da varsayılan yazı tipi nasıl değiştirilir? anlattık.

Calibri ve Arial yazı tiplerinden çok uzaklaşmamak iyi bir fikir olsa da, kullandığınız yazı tipini değiştirmenin motivasyon duygunuzu artıracağını da söyleyebiliriz.

Google Dokümanlar’da Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Google Dokümanlar’ı sık sık kullanıyorsanız, kullandığınız yazı tipini değiştirmek oldukça kolay bir işlem.

Yeni bir boş doküman açtıktan sonra ya da mevcut bir dokümanı açtıktan sonra metni seçin ve kullanmak istediğiniz yazı tipini üst bölümdeki araç çubuğundan seçin.

google dokümanlar yazı tipi değiştirme

Bunun ardından Biçim > Paragraf Stilleri > Seçenekler > Varsayılan Stillerim Olarak Kaydet adımlarını izleyin.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra, Google Dokümanlar’da yeni bir belge açtığınızda seçtiğiniz yazı tipini kullanabilirsiniz.

Microsoft Word’de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Word’de yazı tipini değiştirmek istiyorsanız;

word yazı tipi değiştirme

Yeni bir belge açın ve boş bir alana sağ tıklayarak Yazı Tipi seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencereden Yazı Tipi bölümünden favori yazı tipini seçebilirsiniz. Bunun yanında yazı tipi stili ve boyut gibi seçenekleri de düzenleyerek alt kısımdaki Varsayılan Olarak Ayarla butonuna tıklayabilirsiniz.

word yazı tipi değiştirmeyi onayla

Son olarak seçimlerinizi içeren bir uyarı penceresinde, ayarlarınızı kaydetmeniz istenecektir. Eğer tüm belgelerinizde bu yazı tipini kullanmak istiyorsanız “Normal.dotm şablonunu kullanan tüm belgeler” seçeneğini işaretleyerek Tamam butonuna tıklayabilirsiniz.

Eğer hala favori yazı tipinizi bulamadıysanız, internette küçük çaplı bir araştırma yaparak onlarca yazı tipi arşivine ulaşabilirsiniz.

Kayıp Word Belgeleri Nasıl Kurtarılır?
NASIL YAPILIR

Kayıp Word Belgeleri Nasıl Kurtarılır?

Microsoft Word uygulamasında karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri, kaydetmediğimiz belgeleri kurtarmaya çalışmaktır sanıyorum.


Google Dokümanlar İnternet Bağlantısı Olmadan Nasıl Kullanılır?
NASIL YAPILIR

Google Dokümanlar İnternet Bağlantısı Olmadan Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda günden güne kullanımı daha da artan bulut depolama servislerinin şüphesiz en kötü yanları kullanabilmek için sürekli online olmanızın yani internet bağlantınızın olması gerektiği.

YORUMLAR