Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi

Yazımızda nasıl Skype hesabı açacağınızı ve Skype kullanmaya başlayacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Skype Hesabı Açma

Skype hesabı oluşturmak için Skype programını çalıştırdıktan sonra açılan pencerede aşağıdaki resimde göreceğiniz kırmızı alana tıklıyoruz:


Bu adımdan sonra internet tarayıcımız üzerinde Skype hesap yaratma sayfası açılacak ve bizden hesap türümüzü seçmemiz istenecek. Kullanıcılara 3 farklı hesap türü sçeneği sunuluyor. Skype uygulamasına Facebook hesabınızı kulalanrak giriş yapabilir, benzer şekilde Microsoft hesabınızı kullanarak giriş yapabilir veya tamamen yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Eğer herhangi bir Microsoft hesabına veya Facebook hesabına sahip değilseniz sayfayı aşağı kaydırarak istenilen bilgileri doldurup hesap oluşturabilirsiniz. 

Facebook hesabınızla Skype üzerine giriş yapmanızın bazı avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Öncelikle Facebook ile Skype girişi yaptığınızda istenilen hesap oluşturma bilgilerini girme derdinden kurtuluyorsunuz. Ayrıca Facebook hesabınızdaki haber akışı da Skype üzerinden takip edilebiliyor ve arkadaşlarınızın paylaşımlarını beğenebiliyor, paylaşabiliyor ve yorumlar yapabiliyorsunuz. Bunun yanında Facebook hesabınızda kayıtlı arkadaşlarınız ve akrabalarınız ile iletişim kurmanız kolaylaşabiliyor. Eğer Facebook hesabınızda ekli kişiler de aynı şekilde Skype uygulamasına giriş için Facebook hesaplarını tercih ediyorsa bu kişiler Skype arkadaş listenizde yer alıyor ve onları Skype üzerinden arayabiliyor, anlık mesaj gönderebiliyor veya görüntülü sohbet yapabiliyorsunuz. Facebook hesaplarında telefon numaralarına yer veren arkadaşlarınızla ise Skype kontörü satın alarak iletişime geçebiliyorsunuz ve nerede olursa olsunlar Skype programını kullanarak cep telefonlarını arayabiliyorsunuz.

Facebook hesabınızla giriş yapmanızın en büyük dezavantajları ise kişi listenizdeki bütün kişilerin Skype kişi listenize eklenmesi. Bu nedenle görüşmek istemediğiniz kişiler otomatik olarak Skype kişi listenizde yer alabilir. Skype hesabınızı Facebook hesabınızla bağlamanızın bir diğer dezavantajlı yönü ise Skype'ın Facebook üzerindeki profil detaylarınıza, kişisel bilgilerinize ve arkadaş listenize erişmesi.

Hesabınızı oluşturduktan sonra Skype üzerine hesabınızla giriş yapabilir ve Skype yapılandırmasına geçebilirsiniz.

  1. Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi
  2. Skype Hesabı Açma
  3. Skype Yapılandırması
  4. Skype Kullanımı

YORUMLAR