YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

Popüler video paylaşım sitesi YouTube'da kanal açmak istiyorsanız, yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

Dünyanın önde gelen video paylaşım sitesi olan YouTube, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bunu meslek haline getirerek düzenli videolar çeken ve güzel paralar kazanan Youtuber’ları da görünce, herkes bir kanal açıp para kazanmanın cazibesine kapılabiliyor. Eğer sizin de bir kanal fikriniz varsa ya da çektiğiniz videoları herkesle paylaşmak istiyorsanız, bu rehberimizde YouTube kanalı nasıl açılır? sizlere anlatacağız.

YouTube, iyi içerik üreten ve kurallara uyan içerik oluşturucularına emeğinin karşılığını veriyor. Tüm dünyada fenomen haline gelen bu akımda, Türkiye’den de birçok popüler Youtuber yer alıyor. Özgün içeriklerden oluşan bir kanala sahipseniz, diğer kullanıcılar tarafından fark edilerek kısa sürede binlerce takipçiye ulaşabilir hatta bu işten para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Bunun için elbette belirli bir sayıya ulaşmanız gerekiyor, burada yer alan haberimizde detayları sizlerle paylaşmıştık. Ancak biraz azim ve çalışma hevesiyle siz de popüler bir YouTube kanalına sahip olabilirsiniz. Gelin ilk iş olarak, YouTube kanalı nasıl açılır adım adım inceleyelim.

YouTube Hesabı Oluşturma

YouTube hesabınız yoksa, doğal olarak bir YouTube kanalınız da olamaz. Eğer daha önceden bir hesap oluşturduysanız, oturum açarak diğer adımlara geçebilirsiniz.

youtube oturum aç

İlk adım olarak YouTube ana sayfasının sağ üst köşesindeki Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

youtube hesap oluştur

Mevcut bir Google hesabınız varsa, YouTube hesabınız da olacaktır. Giriş yaparak sonraki adımlara atlayabilirsiniz. Google hesabınız yoksa Diğer seçenekler menüsünden Hesap oluştur seçeneğine tıklıyoruz.

gmail hesap bilgileri

Hesap oluşturma sayfasındaki bilgileri dolduruyoruz ve Sonraki adım butonuna tıklıyoruz.

youtube ile devam et

Google hesabımızı başarıyla oluşturduk. Şimdi de YouTube ile devam et butonuna tıklıyoruz. YouTube’a otomatik olarak giriş yapmış olmanız gerekiyor. Aksi durumda yine sağ üst köşeden az önce oluşturduğunuz hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

YouTube Kanalı Oluşturma

youtube video yükle

YouTube ana sayfasında arama çubuğunun hemen sağında yer alan Yükle düğmesine tıklıyoruz.

youtube kanal ismi belirleme

Daha önceden bir isim belirlemediyseniz, videonuzun altında görünecek kanal ismini yazabilirsiniz. Burada ister kendi adınızı, isterseniz de kanalınız için düşündüğünüz adı yazabilirsiniz.

youtube video yükleme

İşte tüm adımlar bu kadar! Artık sizin de bir YouTube kanalınız var ve videolarınızı dilediğiniz gibi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Telif hakkı vb. engellere takılmamak için YouTube Topluluk Kuralları sayfasını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Videolarınızı YouTube için Nasıl Düzenlemelisiniz?
SOSYAL MEDYA

Videolarınızı YouTube için Nasıl Düzenlemelisiniz?

YouTube videosu hazırlarken hangi hususlara dikkat etmek gerekiyor? Bu yazıda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan platform için video oluştururken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladık.


YouTube Fotoğraf Boyutları Nelerdir?
SOSYAL MEDYA

YouTube Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

Google’ın popüler video paylaşım sitesi YouTube, kısa zamanda teknolojinin de gelişmesiyle o kadar büyük bir platform haline geldi ki eskiden sadece web tarayıcılarından takip ettiğimiz YouTube videolarına artık mobil cihazlarımızdan ve akıllı televizyonlarımızdan ulaşabiliyoruz.

YORUMLAR