12 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 12 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

12 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 12 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

10-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

12 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 12 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 12 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

12 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 179.208 test yapıldığı paylaşıldı. 9.809 yeni vaka olduğu ve 983 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 171 kişi hayatını kaybetti ve 10.013 kişi iyileşti.

12 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

12 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.346.285 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 23.152'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 2.701 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.218.464 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

12-ocak-turkiye-koronavirus-toplam-hasta-sayisi-ve-can-kaybi

Sağlık Bakanlığı Aşıla Uygulaması Çıktı! Hemen İndirin
MOBİL

Sağlık Bakanlığı Aşıla Uygulaması Çıktı! Hemen İndirin

Sağlık Bakanlığı tarafından aşı takibi için Aşıla uygulaması geliştirildi. Aşıla uygulaması nedir? Aşıla uygulaması hakkındaki merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

Bilim Dünyasını Şaşkına Çeviren Olay: Goriller Koronavirüse Yakalandı!
Bilim

Bilim Dünyasını Şaşkına Çeviren Olay: Goriller Koronavirüse Yakalandı!

Amerika Birleşik Devletleri’n yer alan San Diego Hayvanat Bahçesinde bilim dünysını şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Goriller koronavirüse yakalandı.

YORUMLAR