Hayat Eve Sığar APK

Hayat Eve Sığar APK

kullanıcı

HES kodu almak için Hayat Eve Sığar indirin. Hayat Eve Sığar uygulaması ile İzmir ve diğer iller için Covid haritasına da bakabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulaması, Kovid-19 tedbirleri kapsamında her yere girişlerde sorulan, toplu taşımalarda zorunlu HES kodunu almak, İzmir ve diğer iller için Kovid-19 yoğunluk haritasını görmek için kullanabileceğiniz T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bir mobil uygulama. Kendiniz ve aileniz için hemen HES kodu oluşturmak için Hayat Eve Sığar uygulamasını indirin, telefon numaranızla kayıt olun, giriş yapın. Hayat Eve Sığar uygulaması Android telefonlara Google Play'den ücretsiz indirilebilir. HES kodu alma, HES kodu sorgulama, HES haritası için hemen Hayat Eve Sığar uygulamasını telefonunuza yükleyin. Google Play yüklü olmayan telefonlar için Hayat Eve Sığar APK indirme linki eklenmiştir.

Hayat Eve Sığar İndir APK

HES kodu nedir? HES (Hayat Eve Sığar) kodu, kontrollü sosyal hayat kapsamında ulaşım veya ziyaret gibi işlemlerinizde kurum ve kişilerle Kovid-19 salgını açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir kod. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden veya kurumlara sağlanan servisler aracılığıyla sorgulanabiliyor. Bu kod sadece toplu taşıma araçları, toplu kullanım alanları gibi yerlerde geçirilecek süre boyunca bulaş riskini azatmak amacıyla hizmet ediyor. HES kodlarınızı istediğiniz süre kadar paylaşabilir veya silebilirsiniz.

HES kodu nasıl alınır? Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinde HES Kodlarım'a girin. Yeni Kod Ekle'ye dokunun. Benim İçin veya Çocuklarım İçin'i seçin ve açıklama (zorunlu değil), tarih (süresiz veya belli bir tarihe kadar seçebilirsiniz) ayarlayın Devam ile işlemi tamamlayın. HES Kodlarım altından kendiniz ve çocuğunuz/çocuklarınız için oluşturduğunuz HES kodlarını görebilir, dokunarak karekod okuma ekranını açabilirsiniz. Karantina altında olan kişiler için izolasyon bitiş tarihini Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz.

HES kodu nasıl kullanılır? Oluşturulan HES kodu ilgili firma, kurum veya kişiye iletilir ve kişinin hastalık riski taşıyıp taşımadığı bu kodla sorgulanabiliyor. Ürettiğiniz HES kodlarını kurum veya kişilerle doğrudan veya mobil uygulama üzerinden paylaşabilirsiniz. Kurum veya kişiler paylaştığınız HES kodlarını sorgulayarak Kovid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı sorgulayabilir. Aynı şekilde siz de paylaşılan HES kodlarını uygulama üzerinden sorgulayıp kişilerin risk durularını görebilirsiniz.

HES kodu ne işe yarar? Paylaşılan firma ya da kurum HES kodu ile kişinin sağlık durumunu sorgular, risk varsa seyahat ya da ziyaret onaylanmaz. Örneğin uçak, tren, otobüs vb. seyahatinize başlamadan önce HES kodunuzu paylaşacaksınız. Paylaşılan HES kodları üzerinden tüm yolcuların Covid-19 riski taşıyıp taşımadığı sorgulanabilecek ve riskli kişilerin seyahati engellenecektir. Böylece sağlık durumunuzu koruyabileceksiniz.
Ayrıca seyahat sırasında herhangi bir risk taşımayan ancak risk durumları sonradan oluşan kişilerle de 14 gün içinde birlikte seyahat etmişseniz, sizinle iletişime geçilerek sağlık ve rehberlik hizmeti sağlanacaktır.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, vatandaşları bilinçlendirmekte ve en doğru şekilde yönlendirmektedir. Salgın hastalıkla ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiş olan Hayat Eve Sığar ile aile bireylerinizi de takip etmeniz mümkündür. Hem kendinizi hem de çevrenizdekileri Corona virüsünden korumak istiyorsanız, Hayat Evde Sığar uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeyi ihmal etmeyin.

Uygulama içerisinde yer alan Online Covid-19 Testi, Aile Takibi, Risk Bölgeleri gibi özellikler sayesinde güncel verilerin esas alınarak hazırlandığı Covid-19 testini doldurarak durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilir, aile fertlerinizi takip edebilir ve durumları öğrenebilir, harita üzerinde risk taşıyan bölgeleri görebilir ve buralardan uzak durmaya özen gösterebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanabilmek için öncelikle telefon numaranız ile doğrulama yapmanız gerekmektedir. Bunun için uygulama ekranı üzerinde karşınıza çıkan ilgili bölüme cep telefonunuzu başında sıfır olmadan yazmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuza kısa mesaj ile gelen Hayat Eve Sığar doğrulama kodu ile hemen alt kısımda yer alan ilgili bölümü doldurarak doğrulama işlemini tamamlamalısınız. Hesabınızı doğruladıktan sonra uygulamanın konum servislerine erişimine izin vermeniz gerekmektedir. Son olarak uygulama içerisinde yer alan yoğunluk sekmesine giriş yapmalı ve buradan TC Kimlik Numaranız, Baba Adınız ve Doğum tarihiniz ile kayıt yapmalısınız. Bu sayede harita üzerinde bulunduğunuz konumu görüntüleyebilir ve yakınınızda herhangi bir risk bölgesi var mı görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

Hayat Eve Sığar uygulaması indirme işlemi için hemen sol tarafta yer alan yeşil indir butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada yükle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Uygulama akıllı telefonunuza kurulduktan sonra doğrulama adımını tamamlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar aile takibi özelliğini aktif olarak kullanabilmek için takip etmek istediğiniz aile fertlerinizin de uygulamayı telefonlarına kurmuş ve doğrulama işlemini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aile fertlerinizin izin vermesi halinde onların konumlarını da harita üzerinden takip edebilir ve sağlık durumları hakkındaki güncel bilgileri yine uygulama yardımıyla görüntüleyebilirsiniz.

Yine uygulama üzerinde yer alan harita özelliği sayesinde yakınınızda yer alan hastaneleri, eczaneleri, marketleri, metro ve durakları kolayca görüntüleyebilirsiniz.