Android'den iPhone'a Geçen Kullanıcılar Tekrar Android'e Geri Dönüyorlar

Android'den iPhone'a Geçen Kullanıcılar Tekrar Android'e Geri Dönüyorlar

Android mi daha iyi yoksa iOS mu? Bu tartışma kuşaklara yayılacak, belli bir fanatizmi bünyesinde taşıyan bir durum. Araştırmalar ise Android - iOS çekişmesinde ilginç sonuçlara işaret ediyor.

Bazı araştırmalar kullanıcı davranışlarını gözlemlediğinde Tim Cook’un sene başında yaptığı Android kullanıcıları Apple’a geçiyor açıklamasını doğru çıkartıyor. (Tim Cook'a Göre Android Kullanıcıları Hızla Apple'a Geçiyor)

Her iki işletim platformunun kendilerine has artıları ve eksileri olduğu kesin. Her ikisi de mükemmel değil, ancak her ikisi de mükemmel olmak için çaba sarf ediyorlar. Ancak ABD’de yapılan bir araştırma, özellikle iş adamları ve kurumsal profesyonellerin Samsung Galaxy S6 serisinden iPhone 6’ya geçtiklerini işaret ediyor. Aynı araştırma aynı kullanıcı kitlesinin iPhone’da sadece 2 ya da 3 hafta kaldığını ve tekrar Android sistemi kullanan yeni bir telefona geçtiğini de işaret ediyor. Bu yeni Android akıllı cihaz genellikle yine Samsung Galaxy S6 oluyor.

Araştırmada bu iOS – Android göçü için üç önemli sebep gösterilmiş. İlk sebep Samsung Galaxy S6 serisinin ekranı olarak belirtiyor, daha parlak ve renkli görünmesinin kullanıcıları cezbettiği savunuluyor. Ayrıca Samsung Galaxy S6’nın ses kalitesinin de iPhone’lara oranla daha iyi olarak değerlendirilmesi de diğer sebep olarak gösteriliyor. Ayrıca Samsung Galaxy S6 serisinin kamera kapasitesi ve özelliklerinin iPhone’lardan daha iyi olması, bu seçimin yapılmasının en önemli sebebi olarak işaret ediliyor. Bunun yanı sıra iOS’tan Android’e geri dönen kullanıcıların, Android işletim sistemini iOS’a göre daha kullanışlı ve özelleştirilebilir bulması da önemli sebeplerden biri. Araştırma Business Insider bünyesinde gerçekleştirilmiş.

iOS 9 Ne Kadar Orijinal? İşte Android'de Olan iOS 9 Uygulamaları

iOS'un Android'i Nakavt Ettiği 6 Önemli Nokta

YORUMLAR