Blackberry Priv için Şubat Ayı Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Blackberry Priv için Şubat Ayı Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Blackberry'nin kendi işletim sisteminin dışında farklı olarak Android'e yöneldiği önemli telefonlarından Priv için Şubat ayı güvenlik güncellemesi yayınlandı.

Android 5.1.1 işletim sistemi ile çalışan Blackberry Priv, düzenli olarak yayınladığı güvenlik güncellemeleriyle birlikte kullanıcıların takdirini toplamaya devam ediyor. Şubat ayının ilk günlerinde Blackberry Priv'e ait olan yeni bir güvenlik güncellemesi daha hazırlandı ve kullanıcıların indirebilmeleri için ayarlar bölümüne gönderildi.

Android'in yeni ve en önemli tehlikesi Stagefright virüsünü engellemeye yönelik yapılan Şubat güncellemesi oldukça fazla önem taşıyor. Yetkililer tarafından Blackberry Priv kullanıcılarının bir an önce telefonlarını güncellemesi gerektiği söyleniyor. Bunun nedeninin ise en güncel sürümün en güvenli sürüm olması söylenmekte.

Android piyasasının güncelleme konusunda Sony'den sonra en başarılı ismi Blackberry olacak gibi görünüyor. Bakalım teknoloji şirketinin yaptığı bu yazılım güncellemeleri kullanıcılarının gerçekten güvenliğini sağlayabilecek mi. Bu arada bu güncelleme farklı lokasyonlardan dolayı her cihaza aynı anda gönderilemiyor.Ancak kısa bir süre içerisinde güvenlik güncellemesinin tüm cihazlar için aktif hale gelmesi hedefleniyor.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Android 6.0 Güncellemesi Başladı Ama Hemen Sevinmeyin

YORUMLAR