Elon Musk'ın Mars Projesinin Başrol Kahramanı Falcon Heavy Test Edildi

Elon Musk'ın Mars Projesinin Başrol Kahramanı Falcon Heavy Test Edildi

Elon Musk'ın kurucusu olduğu uzay araştırmaları ve roket üretim merkezi SpaceX çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda Mars'a yolculuk planlarının başrolü olan Falcon Heavy için de artık test aşamalarına geçildi. Bu yılın sonunda çalışır hale getirilmesi planlanan ve dünyanın en güçlü roketi olarak tanımlanan Falcon Heavy için artık geri sayım başladı. 

Amerika'nın Teksas eyaletine bağlı McGregor'da yapılan test aslında geçtiğimiz hafta gerçekleşti, ancak biz bunu SpaceX'in resmi Twitter sayfasından yeni öğreniyoruz. SpaceX'in geliştirme tesisinin olduğu bölgede yapılan testte, Falcon Heavy'nin ilk statik alev testini tamamladığını görüyoruz.


Bu testte ayrıca, roketin 54 ton kargo taşıyabildiğini de öğrenmiş olduk. Bir başka SpaceX harikası Falcon 9'dan 3 kat daha fazla kargo taşıma özelliği olan Falcon Heavy'nin önümüzdeki sene gerçekleştirilmesi planlanan Mars yolculuğunda 14 ton kargo taşıması hedefleniyor. 

Mars'a yolculuk için Falcon Heavy testlerinin yapılması önemli bir adım olarak görülüyor. Gerçi Elon Musk hangi fikirle karşımıza çıksa heyecanlanıyoruz, sizce de öyle değil mi?

Falcon 9'un İnişi Sırasında Elon Musk ve Takımının Heyecanı Göz Yaşartıyor

YORUMLAR