HTC 10 Performans Sıralamasında Lider Oldu!

HTC 10 Performans Sıralamasında Lider Oldu!

HTC'nin 12 Nisan'da resmi olarak tanıtacağı yeni amiral gemisi HTC 10'un AnTuTu yazılımıyla yapılan benchmark testlerinin sonuçları internete düştü. Bilindiği üzere HTC bir süredir maddi olarak sıkıntılı günler geçirmekte. Firmanın bu maddi zorluklara rağmen ürettiği mobil cihazlardaki kaliteyi düşürmemesi ise HTC için büyük bir mücadele. Görünen o ki HTC bu işi gerçekleştirebilmek için kararlı adımlarla ilerleyecek. Firmanın son amiral gemisi ile elde edildiği iddia edilen AnTuTu benchmark sonuçları da bu iddiamızı destekliyor.

AnTuTu Benchmark'ın 6.0.1 sürümüyle elde edilen performans karşılaştırmasında HTC 10, Xiaomi Mi5, iPhone 6S ve Samsung Galaxy S7 Edge gibi rakipleri ile kapışıyor:

Bu sonuçlarda dikkat çeken şey ise Snapdragon 820 işlemci kullanan HTC 10'un kendisiyle aynı işlemciye sahip olan Xiaomi Mi5 ve LG G5 gibi yeni amiral gemilerini de geçmiş olması. Anlaşılan o ki HTC optimizasyon işini bir hayli ciddiye almış ve cihazından maksimum verim elde edebilmek için elinden geleni yapmış. 

HTC 10'un diğer dikkat çekici özellikleri arasında yüksek kaliteye sahip bir kamera ve yüksek ses kalitesi sunacak bir hoparlör sistemi de yer alıyor. Eğer yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız HTC 10'u takip etmenizde fayda var.

iPhone SE, iPhone 5S, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

YORUMLAR