HTC Sense TV Kısa Bir Kesintinin Ardından Tekrar Yayında

HTC Sense TV Kısa Bir Kesintinin Ardından Tekrar Yayında

HTC cihazlarla önyüklü gelen uzaktan kontrol uygulaması Sense TV, geçtiğimiz Nisan ayında kullanıma kapatılmış yerine Peel Smart Remote uygulaması getirilmişti. Her ne kadar yeni getirilen uygulama da Sense TV kadar başarılı olsa da HTC kullanıcıları durumu büyük tepkiyle karşılamıştı. Hem sosyal medyada hem de markette Sense TV uygulamasının geri döndürülmesine ilişkin mesaj gönderen kullanıcılar tepkilerine yanıt aldı ve an itibarıyla hem Android hem de Windows Phone’da kullanılabilir durumda.

HTC cihazları bir uzaktan kumadan haline getirmekle kalmayıp kullanıcıların tv programlarını daha rahat takip edebilmeleri için tasarlanan HTC Sense TV uygulaması, 30 Nisan günü sürpriz bir şekilde kullanıma kapatılmıştı. Uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar HTC’nin “Peel Smart Remote uygulamasını indirin.” uyarısı ile karşılaşıyordu. Bu durum HTC kullanıcıları tarafından iyi karşılanmadı ve büyük yankı uyandırdı. (Sense TV’yi bu kadar fazla kullanıcının kullandığını düşünmüyordum ki ülkemizde sadece uzaktan kumanda fonksiyonu çalışıyor.) İki ay sonra HTC çok sayıda geri bildirim almış olacak ki Sense TV’yi tekrar açma kararı aldı.

TV, set üstü kutu, ev sinema sistemi gibi sıklıkla kullanılan cihazların telefon üzerinden kontrol edilmesine olanak tanıyan Sense TV, Google Play Mağazası’nda gözükmüyor olsa da cihazda kullanılabilir durumda. Öte yandan Windows Phone Mağazası’nda tamamen farklı bir yüzle karşımıza çıkıyor. Türkçe dil desteğiyle gelen yeni Sense TV uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

HTC, Hakkında Çıkan Asus Satın Alacak Haberlerini Yalanladı!

YORUMLAR