iPhone 6 Plus Parçalarına Ayrıldı

iPhone 6 Plus Parçalarına Ayrıldı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri size ulaşmadan daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz. O halde iFixit ekibinin yapmış olduğu geleneksel iPhone'u parçalara ayırma merasimine katılmanızı öneririm. Tornavidayı ele geçirir geçirmez iPhone 6 Plus modelini parçalayan ekip, donanımsal detayları yakından incelememize fırsat tanıdı. Apple'ın XL beden telefonu parçalanırken teknik özelliklerine dair şok edici bir yenilik keşfedilmezken cihazın iç tasarımının nasıl olduğunu merak edenler için zengin bir dünya açığa kavuştu.

5.5 inçlik ekrana sahip olan cihazın kaçınılmaz olarak büyük bir bataryası da yanında geliyor. Bataryanın artık 2915 mAh olduğu tescillenirken bu miktarın iPhone 5s modelinin iki katı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Galaxy S 5 modelinden biraz daha büyük bir bataryası olan iPhone 6 Plus, 5.7 inçlik Galaxy Note 4'ün 3220 mAh bataryasının gerisine düşüyor.

Niyeti kötü olmayan iFixit ekibi, telefonu açarken tasarımın kalitesini inceliyor ve tamir etmenin yollarını anlatıyor. Şimdilik daha ufak model olan iPhone 6'yı kısmen açıp 1810 mAh bataryasını açığa çıkartan ekip önümüzdeki günlerde daha detaylı bir parçalama işlemi gerçekleştirmeyi planlıyor.

iPhone 6'nın Batarya Ömrü Tartışma Yarattı

iPhone 6 Plus Yoğun İlgiden Dolayı Tükenmek Üzere!

YORUMLAR