iPhone 6'nın Yeni Çakması: Android'li Dakele 3

iPhone 6'nın Yeni Çakması: Android'li Dakele 3

Apple'ın geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu akıllı telefonu iPhone 6 dünya çapında binlerce adet satmıştı. Çin, Apple'ın bu büyük başarısını gözden kaçırmadı ve hemen iPhone 6'ya çok benzeyen yeni bir telefon üretti.

Çin'li bir firma Apple'ın son ürettiği telefonu iPhone 6'ya çok benzeyen Dakele 3 isimli bir cihaz geliştirdi. Bu telefon o kadar çok iPhone 6'ya benzetilmiş ki neredeyse tüm tasarımı aynı ayrıntılardan oluşuyor. Tek bir farklılık var o da Dakele 3'ün Android işletim sistemini kullanması.

Telefonu tanıtmak istiyoruz fakat telefonun tasarımı konusunda yorum yapmak oldukça abes kaçacak. Çünkü bu telefonun iPhone 6 çakması olduğunu yukarı da dile getirmiştik. Dakele 3  her ne kadar çakma bir telefon olsa da özellikleri bakımından oldukça iyi düzenlenmiş. 64 bit MediaTek MT6572 işlemciye sahip olan bu telefon Android Kitkat işletim sistemiyle çalışacak. Telefonun ikonları ise Apple'ın işletim sistemi iOS'e olukça fazla benziyor. 13 MP kamerası ve 3 GB RAM ile telefon güzel bir kullanım performansı yaşamak için yeterli seviyede.

Telefonun tasarımı ve bazı teknik özellikleri dışında fazla bir bilgi sızdırılamadı. Ne zaman çıkacak, ne kadarlık bir fiyat etiketiyle raflara yerleşecek bilinmiyor.

WhatsApp'a Sonunda iPhone 6 Desteği Geldi 

YORUMLAR