iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Satışları Düşük Olacak

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Satışları Düşük Olacak

Apple analizcisi Ming-Chi Kuo iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında yeni bir öngörüde bulundu. Kuo’ya göre iPhone 7 ailesi çok fazla satamayacaklar.

KGI Güvenlik şirketinde çalışan ancak Apple için yaptığı tahmin ve analizleriyle gündem belirleyen Kuo, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin geçen yıl çıkan tüm modellerin toplam satışına ulaşamayacağını söyledi. Ming-Chi Kuo 100 milyon kadar üretilmesi ve piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazların ancak yüzde 80 kadarının perakende mağazalarında talep görebileceğini söylerken bunun önemli bir sebebinin Samsung Galaxy Note 7’nin yaşadığı talihsizliğe de bağlıyor. Ming-Chi Kuo yine de Apple’ın Samsung’un yaşadığı dar boğazı iyi değerlendiremediğini de ekliyor.

Kuo, Apple’ın iPhone 7 için seçtiği renklerden Simsiyah olan tonun çok fazla üretilmeyeceğinin de bir dezavantaj olacağını düşünüyor.

Öte yandan 2015 yılında yapılan kümülatif satışların Apple’ı pazarda zor duruma düşürdüğüne dikkat çeken analist, özellikle Avrupa’da yeni cihazların lansman tarihinden bu güne kadar yüzde 25 talep düşüşü yaşadığına da dikkat çekiyor. 

Android Cihaz Pazarı Yükselirken Apple iPhone Yerinde Sayıyor

Apple 13 Yıldır İlk Defa Satışlarında Gerileme Yaşadı Piyasalar Karıştı

Apple'ın Hisse Değerleri Düştü

YORUMLAR