LG, Modüler Telefon Fikrinden Vazgeçti

LG, Modüler Telefon Fikrinden Vazgeçti

Güney Koreli telefon üreticisi LG, uzun süredir üzerinde uğraştığı modüler telefon fikrinden geri atmışa benziyor. Koreli internet sitelerinden yapılan açıklamalara göre şirket LG G6 için tasarladığı planları rafa kaldırmış.

Modüler telefon fikrinin, önümüzdeki yıllarda gündemin ana maddesi olması bekleniyordu. Google'ın Project Ara isimli telefonuyla başlayan modüler telefon atağı, LG G5 modeli ile kısmi de olsa piyasaya çıkmıştı. Google'ın geçtiğimiz aylarda Project Ara girişiminden vazgeçtiğini açıklamasının ardından, modüler telefon teknolojileri ile tek başına uğraşmaya devam eden LG de bu fikirden geri dönmüş gibi görünüyor.

Modüler telefon fikri, kullandığınız cihazların belli başlı parçalarının isteğe göre değiştirilmesine dayanıyor. Yani telefonunuzun eksik gördüğünüz kısımlarını istediğiniz gibi değiştirebilecek ve sürekli güncel bir telefon kullanabilecektiniz. LG G5, modüler telefon fikrini sadece batarya tarafıyla uygulamaya koymuş olsa da şirketin daha büyük planlar içinm ar-ge çalışmaları yürüttüğü haberlerini alıyorduk. Bugün Kore menşeli Electronic Times tarafından yapılan habere göre LG de modüler telefondan elini çekmiş ve LG G6 için tasarladığı değişimi uygulamama kararı almış. 

LG G6'da Olması Beklenen Özellikler

LG G6 Dedikoduları Gelmeye Başladı

YORUMLAR