Line Grubu, MixRadio Uygulamasının Android ve iOS Sürümlerini Hazırlıyor

Line Grubu, MixRadio Uygulamasının Android ve iOS Sürümlerini Hazırlıyor

Microsoft ve Nokia arasında geçtiğimiz aylarda yaşanan ayrışmalardan en çok nasibini alan uygulamalardan bir tanesi de MixRadio olmuştu. Olumsuz etkilenen uygulamanın geleceği ciddi ölçüde tartışılmaya başlamıştı. Yine de takipçileri azalmayan uygulamanın Microsoft'un gözünden düştüğünü söylersek yalan olmaz.

El değiştiren MixRadio Microsoft'un uygulaması olmaktan çıkıp Line grubuna dahil olacak. Nokia ile olan ayrışma sonrası ikinci bir geçiş safhasına mahkum kalan uygulamanın ne durumda olacağı belirsizken Line grubu Mobil Dünya Kongresi esnasında Windows Phone kullanıcılarının MixRadio'yu kullanmaya devam edebileceğini belirtti.

Belki de MixRadio için ikinci bir bahar dönemi de başlamış olabilir. Rivayete göre Android ve iOS için birer versiyon şu anda kapalı beta olarak hazırlanmış ve test ediliyor. MixRadio'nun Microsoft bünyesinden çıkmış olması Windows Phone için ciddi bir kayıp olarak değerlendiriyor. Kullanıcı deneyimleri doğrultusunda uygulamanın müşteri memnuniyet seviyesi alandaki diğer rakiplerine ciddi bir şekilde kafa tutuyordu.

Endişelerin yükseleceğini tahmin eden MixRadio yetkililerinden Dean Pattrick, Line grubuna dahil olan uygulamanın bağımsız bir çalışma modelinde varlığını sürdürdüğünü ve Windows Phone kullanıcılarının endişelenmeleri için bir nedenlerinin olmadığının altını çizdi. Lumia cihazlarda kurulu uygulama olmaya devam edecek olan MixRadio evrensel uygulama özelliğini taşımaya devam edip masaüstü versiyonuyla da yayın yapmaya devam edecek.

Android ve iOS sürümleri şu an hazır konumda değiller ve Windows Phone kullanıcılarının da üvey evlat muamelesine maruz kalma ihtimalleri de düşük. Uygulama için yaz başlangıcında köklü değişiklikler getiren bir güncellemenin yapılması bekleniyor.

Bu aşamada MixRadio'nun Android ve iOS versiyonlarının ne zaman mağazalara ulaşacağı bilinmezken daha geniş bir kullanım alanına kavuşacak olan uygulama için bu güzel bir haber.

2016'da iPhone'lar Intel ile Gelecekler

YORUMLAR