Microsoft Akıllı Saat Birkaç Hafta Sonra Ortaya Çıkabilir

Microsoft Akıllı Saat Birkaç Hafta Sonra Ortaya Çıkabilir

Microsoft'un tüm diğer markalara göre akıllı saatler kulvarında oldukça geri kaldığı bir gerçek. Bilhassa Samsung, Apple ve LG'nin başarılı ürünlerinin yanında Pebble gibi daha amatör girişimleri bile yakalamakta zorlanan Microsoft, akıllı telefonlar sektörünün ardından saatler konusunda da oldukça zorluk çekecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz sene bu konuda Microsoft'tan oldukça güzel haberler geliyordu ve şirketin kısa süre içerisinde çalışır bir prototipi teknoloji dünyasına sunacağına dair duyumlar vardı. Fakat maalesef akıllı saat rüzgarları içerisinde Microsoft'un sesi kesildi ve şirketten bu konuya dair hiç bir bilgi sızdırılmadı.

Lakin Forbes'in bilinmeyen kaynaklardan aldığı bilgilere göre Microsoft'un akıllı saati kullanıcıların kalp ritmlerini pasif olarak takip edebilecek ve böylece diğer cihazların aksine çok yüksek pil harcamadan bu işi kotarabilecek. Aynı zamanda birden fazla mobil platformla çalışabilecek olması sayesinde kullanıcıların Windows Phone işletim sistemine bağlı kalmalarına da gerek kalmayacak.

Ayrıca sızdırılan bilgilere göre ürünün geliştirilme aşamasının neredeyse tamamlandığı ve bu nedenle bir kaç hafta içerisinde göz atmamızın mümkün olacağı da belirtiliyor. Apple'ın bu konudaki çıkışının Microsoft'u biraz motive etmiş olduğunu söylesek sanırım yanlış olmayız.

Elbette şirketin bu konuda çok geç kaldığını söylemeye bile gerek yok. Mevcut olan az sayıdaki talebin diğer üreticiler tarafından fazla fazla karşılanması nedeniyle Microsoft akıllı saatinin piyasada yer etmesi oldukça zor olacaktır.

HTC Cihazlar için Android L yayınlanma takvimi

YORUMLAR