Microsoft Yeni Uygulaması Skype Qik'i Duyurdu

Microsoft Yeni Uygulaması Skype Qik'i Duyurdu

Skype, video mesajlaşması denince akla gelen ilk yazılımlardan biri olsa da Snapchat gibi basit hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin ihtiyacına yetişmemek konusunda inatçı bir duruşu vardı. Ne var ki rakiplerin ilgileri üzerilerine çekmesi sonucu rekabeti kabul eden Skype yetkilileri Skype Qik isimli uygulamalarıyla hızlı bir şekilde kısa video gönderme servisini kullanıma açıyor.

Sadece mobil cihazlar için çıkan bu uygulama ile 42 saniye limitli videoları çekip bir diğer cihazdaki alıcıya gönderebiliyorsunuz. Pratik anlamda arkadaşlarınızla eş zamanlı video sohbeti yapamadığınızda veya ailenize arkadaşınızda kalacağınızı bildirmek için kullanmanız için kolaylık sunabilecek Skype Qik ile herhangi bir güvenlik sorunu yaşamamanız için videoları en çok 2 hafta muhafaza edebileceksiniz. Öte yandan meşgul olduğunuz durumlarda size ulaşmaya çalışan kişilere önceden kaydetmiş olduğunuz şahsi videonuzla müsait olmadığınızı bildirebiliyorsunuz.

Android ve Windows Phone için etkin hale gelen uygulamanın kısa bir süre içerisinde iOS versiyonuyla da karşımıza çıkması bekleniyor. Skype Qik'i indirmek ve kullanmak ücretsiz. Daha çok mobil kullanıcının gündelik hayatı içersinde yaratıcılığını kullanabilmesi için tasarlanmış bu uygulamanın yakın zaman içersinde masaüstü versiyonuyla karşımıza çıkması beklenmiyor. Uygulamayı kullanan herkesin yapması gereken şey telefon numarası aracılığıyla üye olmak. Eğer arkadaşlarınıza kısa bir doğum günü mesajı göndermek istiyorsanız Skype Qik aradığınız uygulama olabilir ama uzunca süren video sohbetlerini tercih edenler için eski Skype daha uygun bir platform olacaktır

Android L 1 Kasım'da Geliyor Mu?

Intel İşlemciler için 64-bit Android L Emülatörü Yayınlandı

YORUMLAR