Motorola, Moto G6 Serisini 19 Nisan’da Tanıtacak

Motorola G6 1

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Motorola’nın yeni G6 serisi akıllı telefonlarını yakın zamanda tanıtacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Bugün itibarıyla Motorola’nın yeni modelinin resmi olarak ne zaman tanıtılacağı belli oldu. 

G6 resmi olarak tanıtılmamış olmasına rağmen son günlerde Motorola’dan gelen sızıntı haberler sayesinde telefona dair pek çok detay öğrenilmişti. Hatta yapılan sızıntılardan birinde, G6 bir sertifikasyon kurumunda ortaya çıkmıştı ve bu durum telefonun resmi tanıtımının yaklaştığının bir göstergesi olarak yorumlanmıştı.

Motorola G6 2

Moto G6, Moto G6 Plus ve Moto G6 Play modellerinin, Motorola’nın 2018’de piyasaya süreceği orta segment akıllı telefonlar olacağı gün yüzüne çıktı. Brezilya’dan gönderildiği belirtilen bir etkinlik davetinde Motorola, “save the date” (tarihi kaydedin) notunu paylaşarak 19 Nisan’ı işaret etti. Bu paylaşıma ve çıkan bazı haberlere göre, Moto G6 modelleri çok yüksek bir ihtimalle 19 Nisan’da Brezilya’daki etkinlikte tanıtılacak. Yine daha önce çıkan haberlere göre, tanıtılacak olan modeller orta segmentte yer alacak ve nispeten ekonomik modeller olarak karşımıza çıkacak. Motorola, nisan ayının sonu gelmeden bu modelleri piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Motorola’nın, 19 Nisan’da Brezilya’nın Sao Paulo kentinde bu etkinliği gerçekleştireceği kesinleştiği söylenenler arasında yer alırken, etkinliğin global bir etkinlik mi yoksa yerel bir etkinlik mi olacağı ve etkinlikte Moto G6 serisinin tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz kesinlik kazanmış değil.