Ofiste İnfilak Eden Xiaomi Mi 4i Olayına Xiaomi’den Resmi Açıklama Geldi

Ofiste İnfilak Eden Xiaomi Mi 4i Olayına Xiaomi’den Resmi Açıklama Geldi

Birkaç hafta önce bir ofisin güvenlik kamerasına yansıyan Xiaomi Mi 4i kazası, Facebook’ta en çok paylaşılan videolardan biri olmuştu. Xiaomi bu olay hakkında açıklama yaptı.

İnsanların sakin sakin çalıştığı bir ofisin CCTV güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, durduk yere alev alıp infilak eden Xiaomi Mi 4i telefonu geçtiğimiz haftalara damgasını vuran videolardan biri olmuştu.

Neden olduğu pek anlaşılamayan olayda, PC başında çalışan elemanın telefonu birden bire kıvılcımlar saçarak alev alıyor ve çalıştığı iş istasyonuna da hayli zarar veriyordu.

‎Ajay Raj Negi isimli kullanıcının yaptığı paylaşım ve Xiaomi teknik ekibine doğrudan seslendiği Facebook iletisi, tam 344 bin kere görüntülendi.‎ Xiaomi’nin prestijini oldukça sarsan bu ileti ve videonun Facebook’ta paylaşılmasının ve telefonun ifşa olmasının üstünden uzun zaman geçmeden, Çinli üretici hemen bir resmi açıklama yayınladı. Xiaomi teknoloji departmanının imzasıyla yayınlanan açıklamada, “Bu tür durumları şirket olarak son derece ciddiye alıyoruz, yaşanan kazayla alakalı olarak gerekli araştırmanın başladığını belirtmek istiyoruz. Bu talihsiz kazanın bir kullanıcı hatası olmadığını saptadık ve telefonu değiştirilesini sabini teklif ettik. Olayın sebebini de paylaşacağız” deniliyor.

Xiaomi oldukça başarılı ürünler çıkaran bir üretici, bu olaya verdiği hızlı tepkiyle de tüketicilerin gözüne girmeyi başardı ve yaşanan olayı bir PR avantajına çevirmeyi başardı. 

Xiaomi’den 200 Dolara Amiral Gemisi: Mi4i

Xiaomi’nin Amiral Gemisi Mi Note iPhone Taklidi mi?

YORUMLAR