Panasonic'ten Giriş Seviyesi Akıllı Telefon: Panasonic P9

Panasonic'ten Giriş Seviyesi Akıllı Telefon: Panasonic P9

Japonya merkezli Panasonic şirketi, giriş seviyesi telefonu olan P9'u duyurdu. Telefon, Hindistan'da satışa çıktı ve fiyatına göre gayet yeterli teknik özelliklere sahip. Telefonun en dikkat çeken yanı ise, düşük özelliklerine göre Android Nougat ile gelmesi oldu.

Panasonic P9 Teknik Özellikleri

Giriş seviyesi bir cihaz olduğu için çok fazla bir şey beklemediğimiz Panasonic P95 inçlik IPS ekran ve sadece 854x480 çözünürlüğe sahip. Yani telefonun ekranı maalesef HD bile değil. Telefon dört çekirdekli 1.1GHz hızında çalışan MediaTek MT6737M işlemciden gücünü alıyor ve 1GB RAM ile performansını sergiliyor. 16GB genişletilebilir depolama alanı sunan P9, arkasında otomatik netleme ve LED flaşı olan 8MP çözünürlüklü kamera ile geliyor. Ön planda ise 5MP kamera yer alıyor. Tüm bu düşük özelliklere rağmen P9, Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkıyor. Ayrıca akıllı telefona 2210mAh'lık bir pil destek veriyor.

Panasonic P9 Fiyatı ve Satış Tarihi

Panasonic P9, Siyah ve Altın renk seçenekleriyle kullanıcıları karşılayacak. Sadece 98 dolar fiyat etiketi olan telefon, Hindistan içerisinde satışa sunuldu. Ancak farklı ülkelerin akıllı telefon pazarında satışa sunulması planlanmıyor. Zaten pek çok kullanıcı böyle temel özelliklere sahip bir telefonu tercih etmeyecektir diye düşünüyorum. Ancak Panasonic şirketinin, bu telefondan beklentisinin yüksek olmadığını belirtmek de fayda var.

Panasonic’in Geliştirdiği Teknolojiyle Kameralar Kalp Hızını Ölçebilecek

YORUMLAR