Samsung Eski Telefonları Cilalayıp Yeniden Satacak

Samsung Eski Telefonları Cilalayıp Yeniden Satacak

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung, hem birinci çeyrek hem de ikinci çeyrek raporlarında büyük miktarlarda kar açıkladı ve bir düşüş yaşanmadığı taktirde yılı büyük ihtimalle zirvede kapatacak. Şimdide yenilenmiş telefon satışına başlayacak teknoloji devi, kar marjını maksimize etmeye çalışacak.

Reuters'ın haberine göre Güney Koreli menşeili Samsung, ciddi bir satış planlamasına gidiyor. Son çıkardığı telefonlarla pazarda hakimiyet kurmaya başlayan ve rakiplerinin bir adım önüne geçen şirket, mobil pazardaki yenilenmiş telefon projesiyle maliyet verimliliğini maksimize edecek. Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore gibi ülkelerde başlatılması düşünülen proje, daha düşük fiyatlara akıllı telefonları yenilemeyi vaat ediyor. 

Samsung bu yenilenmiş telefonlar hakkında çıkan haberleri teyit etmedi, hatta Samsung sözcüsü, "şirket için çıkan spekülasyonlar üzerine yorum yapmayacağını" açıkladı. Bu strateji gerçekleşir mi henüz bilmiyoruz ama gerçekleşirse Samsung'un başka ülkelerde yatırım ve pazarlama çalışmalarındaki önderlik hedefinde Çinli rakiplerini devre dışı bırakabilir. 

Galaxy Note 7 Dahil 6 Yeni Samsung Ürünü Piyasaya Sunuldu

Samsung SSD Pazarında Dünya Lideri Oldu

YORUMLAR