Uygun Fiyatlı iPhone Modeli Rengarenk Olacak

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan çerçevesiz iPhone X ile istediğini elde edemeyen Apple'ın çerçevesiz ekranı kolay kolay bırakmayacağı gözlemleniyor. Bir süre önce bu yıl içerisinde 3 ayrı iPhone modeli tanıtacağı söylenen şirketin LCD ekrana sahip olacak yeni iPhone'u üç farklı renk seçeneği ile gelecek.

Hatırlayacağınız üzere Apple, iPhone 5C isimli cihazında canlı renkli kapaklar tasarlayarak bu cihazını kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Ancak düşük tasarım kalitesinden ve yetersiz performansından dolayı satmayan 5C'nin üst modellerde yer almadığını görmüştük. Ancak bu sene şirketin sunacağı üç iPhone modelinden orta segmentte olanı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Mavi, sarı ve pembe renk seçenekleriyle sunulacağı dile getirilen bu modelin ekran boyutu 6.1 inç olacak ve 2018 model iPhone'ların orta seviyede yer alan sürümü olarak boy gösterecek.

Jun Zhang isimli analist tarafından ortaya atılan iddiada, piyasaya sürülecek yeni modelin orta seviye olmasından dolayı tasarımıyla dikkat çekeceği söyleniyor. Ayrıca isim olarak yine 'C' ibaresini kullanıp kullanmayacağı bilinmeyen Apple'ın iPhone isimlerinde sadeleşmeye gideceği daha önceden belirtilmişti. Yani şirketin bu konuda yapacağı hamle henüz belirsizliğini koruyor.

2018 Model iPhone'lar Üç Farklı Sürümle Geliyor

Son olarak üç ayrı sürümle sunulacak olan 2018 model iPhone'ların 5.8 inçlik iPhone X adıyla, 6.1 inçlik modelin ise iPhone Xc gibi bir isimle geleceği söyleniyor. 6.5 inç ekranıyla en büyük ve en güçlü modelin ise iPhone X Plus olması bekleniyor. Eylül ayında tanıtılacak olan bu cihazların neler sunacağını hep birlikte göreceğiz.

Peki ya siz 2018 model iPhone sürümlerinden neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR