Haziran Ayında Gelecek Xbox Game Pass Oyunları Açıklandı: İşte Tam Liste!

Yeni Xbox Game Pass oyunları belli oldu. Sistemin kütüphanesine eklenecek oyunlar ile uzun süre boyunca eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Microsoft’un popüler Xbox Game Pass hizmeti sayesinde her ay milyonlarca oyuncu yepyeni oyunlara ve geniş kütüphaneye erişim sağlayabiliyor. Xbox her ay belli aralıklarla Xbox Game Pass hizmetine yeni oyunlar getiriyor ve belli bir sürenin ardındansa bazılarını hizmetten kaldırıyor.

Microsoft'un popüler Xbox Game Pass servisine Haziran ayının ilk yarısında eklenecek oyunlar ise belli oldu. Peki, Haziran 2024 ilk yarıda eklenecek yeni Xbox Game Pass oyunları neler?

Haziran 2024 İlk Yarısında Eklenecek Xbox Game Pass Oyunları

Octopath Traveler (Cloud, Konsol ve PC)

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayımlanan rol yapma oyunudur. (RPG). Oyuncular, sekiz farklı karakterden birini seçerek oyuna başlar. Her karakterin kendi hikayesi ve motivasyonu vardır. Oyun 2018'de piyasaya çıkmıştır.

Octopath Traveler II (Cloud, Konsol ve Xbox Series X|S)

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayımlanan rol yapma oyunlarıdan diğeridir. Bu serinin son çıkan oyunudur ve 2023 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk oyundaki gibi sıra tabanlıdır, ancak bazı yenilikler ve geliştirmeler içermektedir.

Depersonalization (PC)

Meepgames tarafından 2022 yılında piyasaya sürülen oyun, bir psikolojik korku ve hayatta kalma oyunu olarak bilinir. 

Isonzo​ (Cloud, Konsol ve PC)

M2H, Blackmill Games tarafından 2022 yılında piyasaya sürülen oyun, Birinci Dünya Savaşı'nı konu alan birinci şahıs nişancı (FPS) oyunudur. "Isonzo", takım tabanlı çok oyunculu bir deneyim sunar. Oyuncular, çeşitli sınıflar ve roller arasında seçim yaparak kendi taktiksel yaklaşımlarını belirlerler.

The Callisto Protocol (Cloud, Konsol ve PC)

Oyun, "Dead Space" serisinin yaratıcılarından Glen Schofield tarafından kurulan Striking Distance Studios tarafından 2022 yılında geliştirilmiştir. Oyun, Black Iron Hapishanesi'nde geçen olaylara odaklanır. Baş karakter, hapishanenin derinliklerinde kendini korkunç yaratıklar ve ölümcül tehlikelerle dolu bir kabusun içinde bulur.

Still Wakes the Deep​ (Cloud, Konsol ve Xbox Series X|S)

The Chinese Room, daha önce "Dear Esther" ve "Everybody's Gone to the Rapture" gibi atmosferik ve hikaye odaklı oyunlarıyla tanınır. Bu oyunlar, derin anlatıları ve duygusal etkileri ile öne çıkar ve "Still Wakes the Deep" de benzer bir yaklaşımı benimsemektedir. "Still Wakes the Deep", hayatta kalma korku türünde yoğun bir deneyim sunmayı hedefleyen ve atmosferik anlatımıyla dikkat çeken bir oyun olarak öne çıkmaktadır.