A Dark Room

A Dark Room

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 34
  • DOSYA BOYUTU 21.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Amirali Rajan

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz yazı tabanlı bir oyundur.

A Dark Room, iOS cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz yazı tabanlı ve ilerlemeli bir macera oyunudur. Yazı tabanlı olması oyunu çok daha orijinal ve farklı hale getirirken belli bir kesime hitap ettiğini de söylemek gerekir.

Oyunlar artık genellikle grafiklerinin iyi olup olmaması ile değerlendiriliyor, bu yüzden de yazı tabanlı bir oyunun bu kadar popüler olması tahmin edilebilir bir durum değildi. Fakat A Dark Room ilginç bir şekilde oyunculardan son derece ilgi gördü.

Apple'ın 2014'ün en iyi 10 ücretli oyun listesine de aldığı bu oyun pek çok popüler gazete ve dergi tarafından da olumlu eleştiriler aldı. Biraz oyundan bahsedecek olursak, ilk olarak web tabanlı olarak geliştirilen oyun, iOS cihazlarınızda yerini aldı.

Oyunu ilk açtığınızda siyah ekranda bir kaç kelime beliriyor. Bunlar odanın soğuk olduğu, ateşin söndüğü ve başınızın döndüğünü size söylüyor. Ardından ateşi yak cümlelerine tıkladığınızda ekran beyaz oluyor ve bu şekilde sizi yönlendiren sözcüklerle oyuna devam ediyorsunuz.

Korku ve hayatta kalma gibi temaların da işlendiğini söyleyebileceğimiz oyunda ilerlemenizi sağlayan tek şey hikaye oluyor. Bu yüzden de bir oyunda grafikler, animasyonlar, karakterlerden çok hikayeye önem veriyorsanız, bu oyunu seveceğinizi düşünüyorum.

Geçtiğimiz yılın en farklı ve orijinal oyunlarından birisi olan A Dark Room'u indirip denemenizi tavsiye ederim.