AllCast

AllCast

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,300
  • DOSYA BOYUTU 5.9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ClockworkMod

AllCast uygulamasını kullanarak Android cihazınızdaki multimedya öğelerini televizyonunuzda yayınlayabiliyorsunuz.

AllCast uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında yer alan verileri akıllı televizyonlarına veya televizyonlara yayın imkanı veren diğer cihazlara göndermelerini sağlayan ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Her ne kadar çok karmaşık işlevlere sahip olmasa da vadettiği işi başarıyla yerine getirebilen uygulama, arayüz olarak da yeterince basit.

Uygulamanın desteklediği cihazlar arasında Chromecast, Apple TV, Amazon Fire TV, Samsung, Sony ve Panasonic akıllı televizyonlar, Xbox 360 ve One, Roku, WDTV ve diğer DLNA cihazları bulunuyorlar. Dolayısıyla telefonunuzun veya tabletinizde bulunan resimleri, videoları ve müzikleri kolayca televizyonunuz üzerinden yayınlayabiliyorsunuz. Fakat maalesef başka türdeki içeriklerin televizyonlara aktarılması mümkün olmuyor.

AllCast her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da uygulamanın bu ücretsiz sürümü tek seferde sadece 5 dakikaya kadar yayın imkanı tanıyor ve daha fazlası için uygulama içi satın alma seçeneklerinden ücretli sürüme geçiş yapmanız gerekiyor. Fakat genel çalışma mantığını bu 5 dakikalık yayın süresince kolayca anlayabilir ve daha sonra kararınızı verebilirsiniz.

Yayınlamak istediğiniz görsel ve müziklerin illa ki telefonunuzun depolama alanında bulunması gerekliliği de yok. Direkt olarak Dropbox, Twitch, Google Drive, YouTube gibi servislerden açtığınız seslerin veya görsellerin de televizyon ekranınızdan yayınlanması oldukça kolay.

Eğer Android cihazınızdan televizyonunuza kolayca yayın yapmak istiyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.