Battlefield 2042

Battlefield 2042

kullanıcı
 • Lisans
 • TOPLAM İNDİRME 882
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici DICE

Yeni nesil birinci şahıs nişancı oyunu Battlefield 2042, Steam'de ön siparişte!

Battlefield 2042, Electronic Arts tarafından yayınlanan DICE tarafından geliştirilen çok oyunculu odaklı birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu. 2013’te çıkış yapan Battlefield 4’ün devamı niteliğinde olan Battlefield 2042’te oyuncular kendilerini yakın gelecekte düzeni bozulan bir dünyanın içerisinde buluyor. 128 oyuncu desteğiyle dünyadaki geniş savaş alanlarına eşi benzeri görülmemiş bir ölçek getiren Battlefield 2042, Steam’den indirilebiliyor. Battlefield 2042 ön sipariş verenler açık betaya erken erişmekle kalmıyor, Baku ACB-90 yakın düşürme bıçağı, Mr. Chompy epik silah süsü, Landfall oyuncu kartı planı ve Old Guard künyesine sahip oluyor.

Battlefield 2042 İndir

Oyun, yakın bir gelecekte geçtiğinden konuşlandırılabilir kuleler ve insansız hava araçları gibi fütüristik silahlar ve gadget’ların yanı sıra oyuncuların komuta edebileceği araçlar içeriyor. Oyuncular artık herhangi bir yere havadan araç indirme talebinde bulunabiliyor. Ayrıca silahlarını yerinde özelleştirmelerine olanak tanıyan yeni Plus sistemi sunuluyor. Sınıf sistemi de önemli ölçüde elden geçirilmiş. Oyuncular, Saldırı, Mühendis, Sıhhiyeci ve Gözlemci olmak üzere dört bilindik Battlefield oyun sınıfına giren uzmanın kontrolünü üstlenmeyi seçebiliyorlar. Karakterler oyuncuların açtığı tüm silahları ve gagdet’ları kullanabiliyor. Oyun, 10 uzmanla başlıyor. Battlefield 4’teki ilerleme ve yıkıcı ortamlar Battlefield 2042 ile geri dönüyor ve oyuncuları bir girdaba sürükleyen ve görünürlüğü önemli ölçüde azaltan kasırga ve kum fırtınaları gibi zorlu hava şartları içeriyor.

Oyun, üç ana oyun modu içeriyor. All-Out Warfare, serinin iki temel modu olan Breakthrough ve Conquest’i kapsıyor. Conquest’te iki takım kontrol noktalarını ele geçirmek için birbirleriyle savaşıyor. Bir sektördeki kontrol noktaları ele geçirildiğinde takım söz konusu sektörün kontrolünü ele alıyor. Breakthrough’da bir takı başka bir takımın kontrol noktalarını ele geçirmeye çalışıyor, diğer takımsa onları savunuyor. Her iki mod da yapay zeka ile yapay zekaya karşı oynanabiliyor. 128 oyuncuya kadar destekleniyor. Oyuna dahil edilen diğer modlar arasında işbirlikçi çok oyunculu mod olan Hazard Zone ve DICE tarafından geliştirilen, henüz duyurulmamış üçüncü bir mod bulunuyor.

Battlefield 2042’teki haritalar, benzeri görülmemiş ölçek ve oyun seçenekleriyle yepyeni oyun deneyimi sunuyor. 128 oyuncunun dahil olduğu her harita, oyuncuların ve takımlarının stratejilerini doğrudan etkileyen benzersiz bir deneyim sağlamak üzere olarak tasarlanmış. Savaş alanlarında tek bir oyun alanında yer alan çok sayıda farklı savaş alanı bulunuyor, bu ekstra alan daha fazla çeşitlilik ve daha anlamlı araç oynanışı anlamına geliyor. Oyundaki haritalar arasında; Orbital, Hourglass, Kaleidoscope, Manifest, Discarded, Breakaway, Renewal bulunuyor. Haritaların detayları:

 • Orbital - Kourou, Fransız Guayanası: Oyuncular, yakındaki roket fırlatma alanının çevresinde savaşırken zamana ve düşmanca koşullara karşı yarışıyor. Bu dinamik haritada hem düşman ateşine hem de yaklaşan fırtınalara dikkat etmeleri gerekiyor.
 • Hourglass - Doha, Katar: Oyuncular, çevresinde çölleşmeye kapılmış bir şehirde savaşıyorlar. Değişen kumlara hapsolmuş bir konvoyun kontrolü için savaşırken, büyük toz ve kum fırtınaları sürekli içeri giriyor ve doğal ışığı engelliyor.
 • Kaleidoscope - Songdo, Güney Kore: Oyuncular, Güney Kore’deki son teknoloji bir metropolde, gökdelenler arasında geziniyor ve şehrin ikonik veri merkezini çevreleyen plazalar arasında savaşıyorlar.
 • Manifest - Brani Adası, Singapur: Oyuncuların tropik hortumlara dikkat etmeleri gerekiyor. Oyuncular, Amerikan tedarik hatları için hayati önem taşıyan bu önemli ticaret yerinde labirent benzeri taşıma konteynırlarında geziniyorlar.
 • Discarded - Alang, Hindistan: Hindistan’ın batı kıyısının stratejik bölümünde sahilde mahsur kalan devasa gemiler parçalandı. Oyuncular, ölümcül fırtınalara uyum sağlarken bu devlerin gövdeleri arasında savaşıyor.
 • Breakaway - Kraliçe Maud Ülkesi, Antartika: Petrol çıkarmanın donma bölgesini stratejik bir sıcak noktaya çevirdiği bu dinamik haritada dikkat çekici. Oyuncular, yok edildiğinde enkaz alanları ve kalıcı yangınlar oluşturan yok edilebilir yakıt depolarından ve silolardan yararlanıyor.
 • Renewal - Doğu Çölü, Mısır: Zengin, insan yapımı tarım alanlarını güvende tutmak için inşa edilmiş dev bir duvar bu yoğun haritanın merkezinde bulunuyor. Oyuncuların aşırı zorlu koşullara hazırlıklı olmaları gerekiyor.