BloodMoon

BloodMoon

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 20,851
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Playata GmbH

Vampiler, Kurt adamlar ve Avcılar’ın arasında ki bu savaşta tarafınızı belirleyin ve maceraya atılın.

Dünyada toplamda 16 farklı ülkede 16 farklı dilde yayın yapan ve oldukça beğeni ile karşılanan ve tarayıcı üzerinden online olarak oynanan BloodMoon sizlere üç farklı sınıftan herhangi birinde mücadele etme imkanı sağlıyor. Vampiler, Kurt adamlar ve Avcılar’ın arasında ki bu savaşta tarafınızı belirleyin ve maceraya atılın.

Playa Games tarafından geliştirilen BloodMoon sizlere yıllardır kuşaktan kuşağa geçen Vampir ve Kurt adam savaşlarını anlatıyor. Bu iki sınıfın yanı sıra birde Avcılar oyunda bizlere eşlik edecek.

Kesinlikle tamamen ücretsiz ve 16 dilde olduğunu söylemiştik bunların arasında Türkçe’de mevcut ve tamamen Türkçe olarak oynanabilen BloodMoon tarayıcı oyunlarını seven kullanıcılar için yeni bir alternatif.

Oyunun hikayesi ve işleyişi tamamen size ve seçtiğiniz ırka bağlı olarak ilerlemekte. Mesela bir Vampir olduğunuz aman hem Kurt adamlara hem de Avcılara karşı savaşmak zorundasınız yani hangi tarafı seçerseniz seçin iki tarafta size düşman olacaktır.

BloodMoon’da sizden istenen görevler tamamen o Vampir Kurt adam kültürüne uygun şekilde hazırlanmışlar, yani oyunda kesinlikle atmosferik bir yan fazlasıyla var, bunu görevlerde yer yer hissedeceksiniz. Bilinen bir gerçek ise diğer online türde ki oyunlar göre tarayıcılar üzerindne oynanabilen online oyunlar daha çok bağımlılık gösteriyor, örneği ülkemizde fazlasıyla geçerli. Bu ve bunun gibi birçok oyunda Türkçe dil desteği görmek mümkün çünkü bu oyunların en iyi pazarlanabileceği kesimler arasında yer almakta ülkemiz.

Buna en büyük örnek ise facebook oyunları, artık gün geçtikçe artmaya başlayan facebook oyunların da Türk oyuncularının etkisi ve faydası görünmeyecek gibi değildir. Onun dışında internet üzerinde bolca rastlayabileceğiniz tarayıcı oyunları mevcuttur.

BloodMoon size farklı olarak ne sunmakta?

Daha farklı bir konu ile yaklaşmakta en azından, aslında mantık olarak ve oynanış olarak diğer online tarayıcı oyunları ile hemen hemen aynı gibi görünse de farklı bir konu farklı bir atmosfer sunmuş olması oyun severlerin ilgisini çekmiş durumda. Ki zaten bunu ilk iki günde kazandığı 100.000’i geçkin oyuncu sayısı ile kanıtlamakta ve bu gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Hoşgeldiniz, Vampir, Kurt adam yada Avcı olmak ister misiniz?

Evet oyunun adresine girdiğimiz zaman ( OYUNA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN ) karşımıza çıkan ilk şey bir Vampir, Kurt adam yada Avcı olmamız gerektiğini belirten seçenekler.

Bu üç seçenekten birine tıklayarak oyuna katılmak için ilk adımı tamamlamış oluyorsunuz.

Ardından bir hesap oluşturmamız için oluşturulmuş bir form bizi karşılıyor çok basit bir şekilde bizden sadece Kullanıcı Adı, Şifre ve bir E-posta adresi isteniyor, bunları belirledikten sonra kayıt işlemi bitiyor artık oyundasınız, ve kesinlikle bir aktivasyon, bilmem ne gibi şeyler gerekmiyor Kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresini girdikten sonra artık oyundayız.

Ben bir Vampir olarak oyunda olmak istedim ve Vampirlerin tarafını seçtim. Ve oyunun bütün her şeyi artık karşımızda duruyor. Menümüze bir göz atacak olursak;

Karakter: Bu bölümde karakterimiz ile ilgili bilgilere ulaşabiliriz, karakterimizin görünümünü değiştirebiliriz, savaşacağı silahı seçebiliriz ayrıca sahip olduğumuz başarıları özel güçleri ve seviyemizi de bu menüden görebiliriz. Görünüm olarak ben Alacakaranlık serisinden tanıdığımız Edward’a benzeyen bir vampir seçmeyi tercih ettim:

Mesajlar: Diğer oyuncularla iletişime geçmemize ve etkileşimde kalmamıza yardımcı olur, arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde kalabilirsiniz.

Klanlar: Bu menüden herhangi bir klana katılabilirsiniz, yani daha önce oluşturulmuş bir grup içine dahil olabilirsiniz yada yeni bir grup oluşturabilirsiniz. Bir nevi sohbet odası gibi tasarlanmış olan Klan menüsünde katıldığımız klanda ki üyeler ile sohbet edebilme imkanı da mevcut.

Şeref Listesi: Burada oyunda yer alan bütün oyuncuları ve onlara ait istatistikleri görebiliriz. Biz yeni üye olmamıza rağmen en altta yer alırken bir anda bizim altımıza başkaları geldi bu şu anlama gelmekte oyuna an be an yeni oyuncular ekleniyor... Şeref Listesine baktığımız zaman Rütbesi, Seviyesi ve Şeref puanları istatistikleri bize sunulmuş durumda ayrıca diğer diğer sınıflara ait sıralamaları da görebilirsiniz.

Seçenekler: Bu arada oyun ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Ses seviyesi ile oynayabilirsiniz, yada yeni bir e-posta kaydedebilir şifre, görünüm değiştirebilirsiniz.

Şato: Ve artık oyunun aksiyon kısmı ile bu bölüm sayesinde tanışıyoruz. Şatomuza girdiğimiz zaman şato içinden bir görünüm ve karakterimizi görebiliyoruz. Karakterimize bir kere tıkladıktan sonra görevlerin listesi geliyor, ilk etapta bize üç görev verilmiş bunlardan herhangi birini seçerek göreve başlayabiliriz. Görevlerin üzerlerine tıkladığımız zaman görevler hakkında bizlere bilgiler veriliyor. Arıca görevin kaç dakika olduğunu, kazanacağımız altın ve deneyim puanı da belirtiliyor.

Görevlerde başarılı oldukça farklı menülerde oyunda açılıyor. Mesela ben ilk görevi tamamladıktan sonra Silah Satıcısı menüsü açıldı tahmin edeceğiniz üzere burada görevlerinizde kullanmak üzere satın alabileceğiniz farklı silahlar bulabileceksiniz.

Bunların dışında;

Arena, Mezarcı, Sığınak, Dünya haritası, Laboratuar ve  Kan taşları gibi bölümler oyunda görevleri başardıkça açılmakta.

Kısaca bunlardan da bahsedelim;

Arena: Arena oyunun en beğenilen bölümlerinden kendinizi geliştirdikten sonra ve arena bölümünü açtıktan sonra arenaya girebilir oyunda ki gerçek oyunculara meydan okuyarak mücadeleye girebilirsiniz.

Mezarcı: Oyundan çıktığınızda bile seviye puanı arttırmak adına mezarcı bölümüne girip mezarcıya yardım ederek seviyenizi arttırabilirsiniz.

Sığınak: Elde ettiğiniz eşyalar sığınakta barınmakta ve sığınağa girerek bu eşyalarınızı istediğiniz zaman kullanıp düzenleyebilirsiniz.

Silah Satıcısı: Adı üstünde oyunun silah alışverişi yapıldığı bölüm, burada silahtan ziyade karakterinize zırh vb şeylerde satın alabileceksiniz.

Dünya Haritası: Oyunun sahip olduğu bütün mekanları bu harita üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Laboratuar: Karakterinize kimyasal eklemeler yaparak güçlendirebilirsiniz. Yeni yeteneklerinizi hazırladığınız veya kazandığınız iksirler ile karakterinize yansıtabilirsiniz böylece rakiplerinize karşı daha ölümcül bir hal almış olursunuz.

Bölümlerimiz bunlardan ibaret…

Hızlı ol…!

Oyunda ilerleyebilmek için başarılı olabilmek için ilk başlarda size verilen görevleri anında hızlı hızlı halletmelisiniz ki zaten verilen görevler birinden kolay görevler tek bir bıçak darbesi ile yok edebileceğiniz kurt adamlar karşınıza çıkacaktır.

Tamamladığınız bu görevler sayesinde kolayca altın ve deneyim puanı kazanmanız mümkün olacaktır. Hızlı ve sabırlı olmanız oyun boyunca seviyenizi yükseltecektir.,

Altın ve deneyim puanı haricinde size verilen bazı özel görevleri tamamladıkça yeni kıyafetler, silahlar ve takılara sahip olacaksınız bunları da oyun içinde kullanabileceksiniz.

BloodMoon’da hızlı olmanın yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise karakterinizi her tamamladığınız görevden sonra geliştirmek olacaktır. Çünkü ne kadar çok ekstra kullanır karakterinizi güçlendirirseniz görevlerinizde rakiplerinize karşı o kadar başarılı olacaksınızdır. Böylece oyunda daha çok deneyim puanı kazanacak daha hızlı seviye atlayabileceksiniz.

Oyunda rakiplerinize göre daha çok başarılı olmak istiyorsanız daha çok altına sahip olmanız gerekecek. Boş zamanlarında ilgilenebilecekleri bir oyun arayan kullanıcılar için oldukça uygun bir yapım BloodMoon’u denemenizde fayda var.